Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Rolnicy mogą odzyskać część pieniędzy wydanych na paliwo

Tylko do poniedziałku (31 marca) rolnicy mogą składać wnioski o zwrot części akcyzy jaką zapłacili przy zakupie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolniczej. Wniosek należy złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 września 2007 r. do 29 lutego 2008 r. Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2008 r. wynosi 73,10 zł na każdy hektar użytków rolnych.


Jeśli wniosek zostanie zlozony w terminie pieniądze rolnikom wypłacane będą w maju gotówką w kasie urzędu, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Rolnicy o zwrot części pieniędzy za paliwo wnioski mogą składać dwa razy do roku. W marcu i we wrześniu. W tym drugim terminie do wniosku muszą być załączone faktury VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 marca 2008 r. do 31 sierpnia 2008 r.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę