Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Obiektyw: Potrzebna droga do łomżyńskiego hospicjum

Od wielu lat kierownictwo Hospicjum Świętego Ducha w Łomży walczy o utwardzenie drogi dojazdowej do placówki. Do prezydenta miasta trafiły listy poparcia dla inwestycji, podpisane przez 800 mieszkańców. Droga ma tylko 80 metrów i jest bardzo potrzebna. Ale powstanie dopiero za 2 lata wraz z zagospodarowaniem nadnarwiańskich bulwarów - odpowiadają władze Łomży.

Droga do hospicjum ma zaledwie osiemdziesiąt metrów. Od lat jest podsypywana piachem, żeby nie grzęzły tu karetki i inne samochody. Starania władz hospicjum wspierają mieszkańcy. List z poparciem podpisało osiemset osób.

Przedstawiciele samorządu Łomży twierdzą, że kierowniczka hospicjum sama jest winna sytuacji. Jak powiedział Marcin Sroczyński, zastępca prezydenta Łomży - Postawiła na środku drogi płot odcinając sobie dojazd drogą utwardzoną. Stąd wynika problem. My tego w planach nie mieliśmy. Aczkolwiek po zaistnieniu tej sytuacji, po zgłoszeniu problemu do miasta postanowiliśmy, że tę drogę wybudujemy w momencie, gdy będziemy posiadać odpowiednią dokumentację na budowę tej drogi. Dokumentacja jest zlecona.

O wjeździe od sąsiadów kierownictwo hospicjum nie chce słyszeć. Musi chronić spokój swoich podopiecznych. Jak uważa Teresa Steckiewicz, kierownik Hospicjum Św. Ducha w Łomży - W klubie alkoholików odbywają się zabawy, tańce. Chorzy umierają, a pod oknem staje samochód i na cały regulator włączona jest muzyka.

Droga ma powstać wraz z zagospodarowaniem nadnarwiańskich bulwarów. Urząd Miejski zlecił już wykonanie odpowiedniego projektu. Tymczasowo nawierzchnia zostanie pokryta dodatkową warstwą żwiru - tak prezydent miasta zapewnił radnych, którzy ujęli się za hospicjum. Jak powiedział Jan Kleczyński, radny Łomży - Skoro dostałem taką odpowiedź na interpelację, to sądzę, że będzie zrealizowana i będę tego pilnował.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szansa na utwardzenie osiemdziesięciu metrów żwirówki pojawi się za dwa lata.

źródło: Obiektyw

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę