Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Drzewna jednak pójdzie za działki

Główne zdjęcie
prezydium rady miasta

Radni Łomży udzielili prezydentowi zgody na dokonanie zamianę budynku szkoły Drzewnej na 30 hektarów działek. Z propozycją takiej zamiany prezydent wystąpił do wojewody podlaskiego niemal rok temu (31 maja 2007r), motywując to prośbą z ministerstwa edukacji aby budynek po Drzewnej przekazać na rzecz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Radni o tych planach dowiedzieli się jednak dopiero w listopadzie ubiegłego roku i od tamtej pory trwały dyskusje... Zastanawiano się przede wszystkim co zrobić z Zespołem Szkół Drzewnych, który na zamianie tracił siedzibę.

W pierwszym głosowaniu za przyjęciem odpowiedniego projekt uchwały przygotowanego przez prezydenta padł remis - 9 radny było za i 9 radnych było przeciw. W powtórzonym po kilku godzinach głosowaniu za opowiedziało się już 11 radnych
Nim do tego doszło radni „dwuipółkrotnie” głosowali wniosek aby przeprowadzić ponowne głosowanie nad uchwałą upoważniającą prezydenta do dokonania takiej zamiany. Co ciekawe za każdym razem wynik wychodził inny... 
Prezydent Brzeziński ostrzegł radnych, że jesli zgody mu nie dadzą on takiej zamiany nie dokona bo, jak mówił już musi się tłumaczyć przed prokuraturą i Centralnym Biurem Śledczym ze zwolnień podatkowych i dokonywanych wczesniej zamian gruntów.
- To byłaby gratka dla CBŚ. Nie liczcie że dokonam tej zamiany - mówił prezydent Brzeziński.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę