Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nowa „obwodnica Łomży”

Główne zdjęcie
warianty obwodnicy Łomży

Planiści z warszawskiego z biura projektowego Transprojekt ciągle pracują nad koncepcjami przebiegu obwodnicy Łomży. Właśnie przedstawili kolejne wersje jej przebiegu uwzględniające protesty i sugestie mieszkańców m.in..Janowa, którzy nie godzili się aby budowa obwodnicy wiązała się z koniecznością wyburzeń ich domów. Nowy tzw. „wariant 1”, za którego realizacją optuje także GDDKiA spełnia te oczekiwania.

Obwodnica Łomży planowana jest w trzech wariantach. Jeden z nich prowadzi po stronie wschodniej miasta, a dwa po zachodniej. Najmniej realnym do realizacji jest wariant wschodni tzw. „wariant nr 3” (czerwony na mapie). Nie dość że jest on najdłuższy – 33 km w ciągu drogi krajowej nr 61, to jeszcze prowadzi przez cenne przyrodniczo tereny Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.   
Warianty „2” i „3” prowadzące po stronie zachodniej są krótsze, przy czym dotychczas samorządowcy miasta i gmin Łomża i Piątnica popierali biegnący bliżej Łomży „wariant 2” (zielony) którego realizacja zakładała m.in. wyburzenia kilku domów we wsi Janowo.
Podobne wyburzenia zakładał także „wariant nr 1” (niebieski), ale po protestach mieszkańców został on zmieniony. Według najnowszej propozycji jego realizacja nie zakłada żadnych wyburzeń, a główne węzły komunikacyjne na drodze nr 61 - w ciągu której biec ma obwodnica, byłyby ulokowane w okolicach Kisielnicy na północy od miasta  i w okolicach wsi Chojny – na południowym-zachodzie Łomży. To rozwiązanie popiera GDDKiA.
- Jeżeli także samorządowcy z miasta Łomży, i gmin Łomża i Piątnica poparliby ten wariant prace związane z planowaniem obwodnicy mogłyby zostać zakończone już do 2011 roku – przekonywał we wtorek wójtów z łomżyńskich gmin Jerzy Doroszkiewicz dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA.
Wówczas do realizacji obwodnicy Łomży brakowałoby już tylko pieniędzy, których niestety jak dotychczas nie ma. 

* * *
W załaczniku dokładna mapa z narysowanymi obwodnicami Łomży

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę