Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

Dostanie 13 tysięcy zł za internowanie

Sąd Okręgowy w Suwałkach przyznał 51-letniemu Tadeuszowi Skupskiemu 13 tys. zł rekompensaty za internowanie w okresie stanu wojennego. Tadeusz Skupski domagał się od Skarbu Państwa 25 tys. zł rekompensaty za szkody związane z internowaniem w czasie stanu wojennego. Skupski należał wówczas do rolniczej "Solidarności". W więzieniu przesiedział pięć miesięcy - od 13 grudnia 1981 r. do maja 1982 roku.

Skupski jest rolnikiem i mieszka w Berżnikach w powiecie sejneńskim. Uważa, że w wyniku internowania jego gospodarstwo rolne popadło w ruinę. Rzecznik prasowy suwalskiego sądu Jacek Przygucki powiedział PAP, że 25 tys. zł to górna granica kwoty, którą mógłby przyznać sąd, ale nie mógł tego zrobić, gdyż byłoby to niesprawiedliwe wobec tych internowanych, którzy spędzili w więzieniu np. 11 miesięcy.
Skupski może odwołać się od wyroku do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę