Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Magisterki o Łomży nagrodzone

Główne zdjęcie
Artur Dwórznik, Krzysztof Chełstowski, Grażyna Kaszuba

Artur Dwórznik absolwent Politechniki Białostockiej napisał – zdaniem specjalnego jury – najlepszą pracę magisterską o Łomży. Dotyczy ona zagospodarowana Placu Niepodległości poprzez wybudowanie tu Centrum Kultury. Dziś w ratuszu po raz szósty nagrodzono laureatów konkursu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

odczytywanie wyników
odczytywanie wyników
wiceprezydent Marcin Sroczyński pokazuje zwycięską pracę magisterską
wiceprezydent Marcin Sroczyński pokazuje zwycięską pracę magisterską
W tym roku na konkurs nadesłano tylko siedem prac, a jak wspominał prezes TPZŁ Zygmunt Zdanowicz, były lata gdy tych prac było dwa razy więcej. Niemniej jego zdaniem warto w dalszym ciągu go organizować bo każda praca o Łomży i Ziemi Łomżyńskiej jest bardzo cenna.
- Obowiązkiem naszym jest nadal pisać historie tej ziemi – podkreślał Zdanowicz.      
Oceny merytorycznej nadesłanych prac dokonało jury powołane przez Zarząd Główny TPZŁ, pod przewodnictwem prof. dr. hab. Adama Dobrońskiego z Uniwersytetu w Białymstoku. To ono oceniało prace z różnych dziedzin - od historii, przez przyrodę, socjologię aż po architekturę.
Zdaniem trzech profesorów i jednego magistra - tworzących to ciało - najlepszą pracę nadesłał Artur Dwórznik absolwent Politechniki Białostockiej.
- Wygrał, bo jego praca o zagospodarowaniu dziś zaniedbanego Placu Niepodległości zdaniem jury nadaje się do natychmiastowego wcielenia w życie – uzasadniał Jan Borawski sekretarz jury.
Drugie miejsce zajęła praca Katarzyny Langowskiej o znaczeniu, historii kulturze Dworu w Drozdowi, a trzecie praca Grażyny Kaszuby o rozwoju przestrzennym Łomży po II wojnie światowej i współcześnie. Obie te prace zostały napisane i obronione w uczelniach w Poznaniu.  
Zdaniem członków jury na specjalne wyróżnienie zasłużył także Krzysztof Chełstowski, którego praca dotyczyła sponsoringu i promocji miasta i regionu poprzez klub sportowy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę