Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Związkowcy ponownie wygrali z wojewodą

Wojewoda podlaski choć ma uwagi do sposobu zarządzania Państwowym Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Łomży przez obecnego zarządcę Adama Wykowskiego nie odwoła go ze stanowiska – poinformowała Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody podlaskiego. Wykowski zostaje na stołku do czasu zakończenia komercjalizacji firmy i wyłonienia w drodze konkursu jej prezesa. - Cieszy nas że zarządca zostaje – komentuje Jacek Karwowski przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność 80” w łomżyńskim PPKS-ie.

Jolanta Gadek podkreśla, że wojewoda Maciej Żywno nie odwoła Wykowskiego ze stanowiska z tej przyczyny, iż w najbliższym czasie zakończy się ogłoszony przez Ministra Skarbu konkurs na członków Rady Nadzorczej PKS w Łomży. Gdy tylko znany będzie skład Rady Nadzorczej, Minister Skarbu Państwa podpisze akt komercjalizacji przedsiębiorstwa i ogłoszony zostanie konkurs na prezesa tej firmy. W tej sytuacji odwoływanie obecnego zarządcy i powoływanie nowego na zaledwie kilka tygodni mijałoby się z celem. Jednocześnie Jolanta Gadek w imieniu wojewody zaprzeczyła sugestiom związkowców że ostatnia kontrola w łomżyńskim PKS-ie miała podtekst polityczny. Jak twierdzi byłą podyktowana sygnałami o nieprawidłowościach i skargami jakie docierały do wojewody.  Jej wyniki zostaną przekazane ministrowi Skarbu Państwa – dodaje Gadek.

Tymczasem zadowolenia z decyzji wojewody nie ukrywają związkowcy, którzy po raz kolejny stanęli w obronie zarządcy Adama Wykowskiego.
- Cieszy nas że zarządca zostaje – mówi Jacek Karwowski przewodniczący komisji zakładowej  NSZZ „Solidarność 80” w łomżyńskim PPKS-ie.  - Nie ma w nas wielkiej pychy, czy dumy, że p[o raz kolejny udało nam się obronić zarządcę. Przykro nam tylko, ze musiało dojść aż do takiej akcji aby dobrego zarządcę, który ma wizję rozwoju firmy obronić przed zakusami polityków – dodaje Karwowski

Przypomnijmy poprzednik wojewody Macieja Żywno także usiłował odwołać zarządcę Wykowskiego. Wówczas po wręczeniu mu wypowiedzenia w łomżyńskim PPKS-sie rozpoczął się strajk okupacyjny. Po dniu strajku wojewoda wycofał decyzję o odwołaniu Wykowskiego.  
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę