Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Z grajewskiego gimnazjum do więzienia w Czerwonym Borze

Nie lada przygodę przeżyli wczoraj uczniowie Gimnazjum Publicznego nr.2 w Grajewie. Ponad 40-osobowa grupa młodzieży tej szkoły wraz z wychowawcami trafiła do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Młodzi oglądali więzienie od środka, bo na żywo chcieli się przekonać obaczyć jak wygląda odbywanie kary pozbawienia wolności oraz praca funkcjonariuszy służby więziennej.

podczas spotkania z dyrekcją więzienia
podczas spotkania z dyrekcją więzienia
Zakład Karny w Czerwonym Borze to największa w regionie jednostka penitencjarna. Gimnazjaliści z Grajewa z zachowaniem środków bezpieczeństwa w dwóch grupach zwiedzała cały zakład karny. Uczniowie mieli okazję skonfrontować własne wyobrażenia o więzieniu, budowane na kreacjach filmowych, z rzeczywistością. Zwiedzili pawilony mieszkalne znajdujące się na terenie zakładu karnego, cele mieszkalne, salę widzeń, świetlice i miejsca, gdzie odbywają się zajęcia kulturalno- oświatowe. Dużą dawką emocji była krótka rozmowa z jednym z osadzonych - pracownikiem biblioteki zakładowej.
Na koniec grajewscy gimnazjaliści spotkali się jeszcze z dyrektorem zakładu i kierownikami działów penitencjarnego i ochrony, którzy opowiadali im o istocie pracy funkcjonariuszy służby więziennej z osadzonymi.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę