Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

W łomżyńskim PKS bez zmian.. chwilowo?

Nie doszło do zmiany na stanowisku zarządcy łomżyńskiego PKS-u. W czwartek, w tym ostatnim państwowym przedsiębiorstwie w Łomży, zakończyła się kontrola zlecona przez wojewodę podlaskiego. W piątek o jej wynikach wojewoda Maciej Żywno miał rozmawiać z zarządca Adamem Wykowskim. Jak informuje Jolanta Gadek do rozmowy nie doszło, bo zarządca zachorował.

Przypomnijmy o spodziewanej szybkiej zmianie na stanowisku zarządcy Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży w minioną środę poinformowali przedstawiciele dwóch z trzech działających w firmie związków zawodowych. Działacze  „Solidarność 80” i Związku Zawodowego Kierowców zapowiadali, że Wykowskiego będą bronić do końca i zarzucili wojewodzie działanie polityczne i chęć obsadzenia na tym stanowisku łomżyńskiego działacza PO Macieja Głaza.
Następnego dnia okazało się, że choć faktycznie wojewoda proponował Głazowi objęcie stanowiska zarządcy PKS-u, to on odmówił.

Tymczasem kontrolerzy wojewody kontrolę łomżyńskiego PKS-u zakończyli w czwartek czyli dzień wcześniej niż się spodziewano. Jak podkreśla Gadek zarządca PKS-u Adam Wykowski jeszcze tego samego dnia podpisał protokół, a kolejnego dnia o wynikach kontroli miał rozmawiać z wojewodą.  Niestety w piątek do Białegostoku Wykowski nie dojechał, bo zachorował i od tego dnia jest na zwolnieniu lekarskim. Rozmowa, podczas której jak się oczekuje może dojść do odwołania Wykowskiego,  ma się odbyć niezwłocznie po wyleczeniu obecnego zarządcy.     

Dodajmy, że w środę związkowcy z łomżyńskiego PKS-u grozili, że jeżeli wojewoda odwoła zarządcę Wykowskiego „podejmą wszelkie kroki – prawne i poza prawne do storpedowania tej decyzji”. Przypomnijmy też, że raz wojewoda podlaski – poprzednik Macieja Żywno – też próbował odwołać Wykowskiego, ale po dniu strajku okupacyjnego, który natychmiast rozpoczął się w przedsiębiorstwie, wycofał wręczone odwołanie.    
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę