Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

POlityczna (re)akcja

Wojewoda podlaski z Platformy Obywatelskiej powołał specjalny zespołu do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w sprawach związanych z aplikowaniem o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Podobny zespół do spraw wsparcia samorządów, których projekty zostały wykluczone z podstawowej listy indykatywnej projektów kluczowych tego programu powołał także marszałek województwa także z PO, a jakby tego było mało pomoc w zabieganiu o te środki obiecał również szef wojewódzkich struktur PO. Najciekawsze jest jednak to, że projekty lokalnych samorządów z listy skreśliła minister rozwoju regionalnego z PO

Przypomnijmy przed miesiącem z listy indykatywnej projektów kluczowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko skreśllono 21 z 22 zapisanych tu przedsięwzięć z województwa podlaskiego. Teraz najważniejsi politycy Platformy z regionu chcą odzyskać przynajmniej część utraconych pieniędzy. Członkowie zespół powołanego przez wojewodę podlaskiego Macieja Żywno (PO) będą doradzać zainteresowanym gminom w wypełnainiu wniosków konkursowych, wesprą je merytorycznie, sprawdzą, czy wnioski spełniają ustalone kryteria.
- To batalia o gigantyczna kwotę, nie możemy pozwolić na to, żeby samorządy były bierne. Będziemy wspierać gminy w ich działaniach, tak, żeby ich wnioski były jak najlepsze i żeby skutecznie konkurowały w konkursach z innymi projektami – mówił marszałek podlaski, Jarosław Dworzański (PO) podczas konferencji prasowej zwołanej wspólnie z wojewodą podlaskim i posłem Robertem Tyszkiewiczem (PO).

Podmioty zainteresowane pomocą w przygotowaniu wniosków w ramach PO Infrastruktura i Środowisko mogą się zgłaszać do:
  • Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego - sekretariat Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi PUW, tel 085 743 93 93, e-mail: bsobolewska@bialystok.uw.gov.pl,
  • Urzędu Marszałkowskiego do pokoju nr. 120 w godzinach pracy urzędu.
  • biura poselskiego posła Roberta Tyszkiewicza przy ul. Malmeda 10 w Białymstoku, jak i do innych biur poselskich posłów z ramienia PO

Łączna wielkość środków finansowych zaangażowanych w realizację PO  Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 wyniesie aż 37,6 mld euro, z czego wkład unijny wynosić będzie 27,9 mld euro.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę