Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pierwsze bociany

Wiosna w tym roku przyszła wyjątkowo wcześnie. Choć mamy jeszcze luty jej oznaki widać praktycznie wszędzie. W dolinie Narwi i Biebrzy od kilku tygodni tworzą się „wiosenne rozlewiska”, na których zwłaszcza o poranku robi się gwarno... Dzikie kaczki i gęsi są tu już od początku miesiąca. Teraz do grona zwiastunów wiosny dołączyły także bociany. W niedzielę dwa bociany zaobserwowano nad Karwowem w okolicach Stawisk.

 

Teoretycznie większość bocianów przebywa w tej chwili w Afryce na zimowiskach. Ich imigracja do Polski powinna się rozpocząć w pierwszych dniach marca, a dopiero pod koniec tego miesiąca ptaki powinny osiągnąć kres swojej wędrówki.


W ostatnich kilku latach pierwsze bociany pod Łomżą widywano w połowie marca. Ornitolodzy podkreślają jednak, że zdarzały się także przypadki, gdy pierwsze osobniki przylatywały tu jeszcze w lutym. Zazwyczaj wówczas leżał jeszcze śnieg.
W tym roku zdaniem specjalistów pierwszym bocianom głód nie grozi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę