Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Bez buraka cukrowego

Podlaskie uprawy zostaną zlikwidowane, a cukrownia w Łapach przestanie go produkować. Agencja Rynku Rolnego zaakceptowała wniosek Krajowej Spółki Cukrowej o likwidację buraczanych plantacji w naszym województwie – podała Gazeta Wyborcza. Zgodnie z programem restrukturyzacyjnym spółki zlikwidowane będą plantacje buraka cukrowego m.in. w województwach podlaskim, lubelskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Zamknięta zostanie cukrownia w Lublinie. Ta w Łapach na razie zostaje, ale cukier nie będzie już tam produkowany. Pozostanie tam jego pakowanie i magazynowanie.


Krajowa Spółka Cukrowa chce od Agencji Rynku Rolnego 78,6 mln euro unijnych rekompensat w związku z likwidacją plantacji. Wczoraj rzecznik spółki poinformował, że agencja zaakceptowała wniosek i przekazała go Komisji Europejskiej. Ta do 29 lutego powiadomi spółkę cukrową o przyznaniu rekompensat dla rolników.

źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę