Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

„Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże zapomnij o mnie”

Od 10 lat imię Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej nosi III Liceum Ogólnokształcące w Łomży. Dziś w szkole, w 66 rocznice utworzenia AK, odbyła się specjalna jubileuszowa gala. Uczestniczyli w niej uczniowie, ale także zaproszeni gości w tym żyjący jeszcze żołnierze Armii Krajowej.


Podczas uroczystej akademii uczniowie szkoły wysłuchali m.in. referaty historyków Instytutu Pamięci Narodowej. Leszek Rysiak mówił o prawdach i mitach narosłych wokół Armii Krajowej, zaś Krzysztof Sychowicz przybliżył postawy i dylematy z którymi musieli zmagać się żołnierze Obwodu Łomżyńskiego AK w latach 1944-45, gdy radość wolność zamieniała się w rozpacz kolejnego zniewolenia.

Szkolne obchody uroczystości 10. rocznicy nadania imienia Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK zakończyło wręczenie nagród laureatom konkursów: poezji i piosenki patriotycznej „Polska to my”, literackiego „Bo wolność krzyżami się mierzy”, plastycznego „AK w walce z Niemcami” oraz konkursu wiedzy o AK.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Leszek Rysiak
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę