Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kolejne scalenie niezgodne z prawem

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę kasacyjną Łomży na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który orzekł o niezgodności z prawem uchwały Rady Miasta w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych w Łomży przy Szosie do Mężenina w sąsiedztwie ogrodów działkowych. Tym samym przyjęta w grudniu 2005 roku uchwała ostatecznie została uznana za nieważną.


Chodzi o scalenie terenu o powierzchni nieco ponad trzech hektarów. Zgodnie z planami władz miasta miało tu powstać osiedle 30 domków jednorodzinnych.
Uchwałę scaleniową łomżyńskich radnych do WSA w Białymstoku zaskarżył wojewoda podlaski zarzucając popełnienie kilku istotnych błędów. Sąd rozpatrując sprawę podkreślał też, że w efekcie realizacji procesu scaleniowego doprowadzono do konfliktu granicznego z ogródkami działkowymi, których granice przesunięto o 1,5 m.  Zdaniem sądu podnoszone zastrzeżenia przez wojewodę, a także objęcie procesem scalenia działek, które nie były objęte nim w uchwale było niezgodne z prawem, a cała uchwała straciła moc obowiązujące w chwili wydania orzeczenia – czyli jeszcze w połowie ubiegłego roku. Co prawda miasto złożyło skargę kasacyjną do NSA w Warszawie, ale teraz i ona została odrzucona.

Łukasz Czech z biura prasowego ratusza potwierdza, w tym tygodniu zapadł niekorzystny dla miasta wyrok, ale z komentarzem ratusz wstrzymuje się do uzyskania pisemnego uzasadnienia.  

Przypomnijmy WSA w Białymstoku orzekł także niezgodność z prawem uchwały scaleniowej tzw. Zielonej dzielnicy czyli działek położonych w obrębie ulic Mickiewicza, legionów i Sikorskiego. Także w tym wypadku miasto złożyło skargę kasacyjną do NSA w Warszawie. Póki co w tej sprawie decyzji NSA jeszcze nie ma.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę