Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Protest podlaskich plantatorów w Warszawie

Około 200 producentów buraków cukrowych z województwa podlaskiego protestowało dziś przed Sejmem przeciwko planom likwidacji uprawy buraków, co w konsekwencji może doprowadzić do zamknięcia cukrowni w Łapach. Z rolnikami spotkali się posłowie PiS, którzy obiecali im pomoc. Rolnicy jeszcze raz podejmują próbę przekonania polityków w sprawie zmiany decyzji dotyczącej cukrowni. Jak powiedział burmistrz Łap Roman Czepe, jest to "protest o przetrwanie" i trzeba do końca wierzyć, że cukrownia będzie nadal funkcjonować. Zdaniem plantatora Leszka Mężyńskiego, dopóki ostateczna decyzja w sprawie zlikwidowania cukrowni nie została przesłana do Brukseli, zawsze można liczyć na jej zmianę. Agencja Rynku Rolnego ma czas na ocenę wniosku Krajowej Spółki Cukrowej (KSC) w tej sprawie do 15 lutego. "Walczymy do końca" - podkreślił rolnik.

Krajowa Spółka Cukrowa SA, do której należy łapski zakład, w programie restrukturyzacji związanym z planami ograniczenia produkcji cukru w krajach Unii Europejskiej ma m.in. likwidację rejonu plantacyjnego związanego z cukrownią w Łapach. Komisja Europejska chce ograniczyć produkcję cukru we Wspólnocie w latach 2008-2010 o 6 milionów ton.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę