Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Borysewicz (nie)radny

Główne zdjęcie
Maciej Borysewicz podczas sesji rady

Czy Maciej Borysewicz doradca wojewody podlaskiego może być radnym Łomży? Choć od chwili powołania na stanowisko mija już dwa miesiące pytanie dręczy jego niektórych samorządowych kolegów i koleżanki... Teraz z łomżyńskiego samorządu wysłano pismo z takim zapytaniem do wojewody, który ma dbać o to by samorządy przestrzegały prawa. Sam Borysewicz twierdzi, że radnym jest legalnie, a list traktuje jako swoistą zemstę za jego działalność w Radzie Miasta Łomża.

Pod listem do wojewody podpisał się przewodniczący Rady Miasta, ale wcześniej o wystosowanie takiego zapytania wystąpili do niego radni z pro-prezydenckiego klubu Samorządowe Porozumienie Łomży. Radni ci przywołując zapisy ustawy o służbie cywilnej „pomijając inne uwarunkowania” tej ustawy, podnoszą że samo zatrudnienie Borysewicz na umowę o pracę uczyniło go „członkiem Korpusu służby cywilnej”. Skoro zatem pracy w służbie cywilnej nie można łączyć z mandatem radnego, Borysewicz nie powinien być dalej radnym Rady Miasta.

Maciej Borysewicz przekonuje, że urzędnikiem służby cywilnej nie jest, i z mandatu radnego nie zamierza rezygnować. Twierdzi, że już kilkakrotnie sprawę wyjaśniał – nawet na ostatniej sesji Rady Miasta.
- I wydawało mi się, że wszyscy – nawet miejski prawnik - z tym co mówiłem się zgodzili – podkreśla Borysewicz.  
Nawet jeśli tak, to jak się okazuje nie na długo. Przed kilkoma dniami o wyjaśnienie sytuacji w jakiej znalazł się radny Borysewicz przewodniczący Rady Miasta poprosił wojewodę. Zdaniem Borysewicza ten list, to forma presji jakiej jest poddawany, za to że często stawia trudne pytania  władzom miasta i próbuje je rozliczać z dokonań.  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę