czwartek, 24 października 2019 napisz DONOS@

Borysewicz (nie)radny

Czy Maciej Borysewicz doradca wojewody podlaskiego może być radnym Łomży? Choć od chwili powołania na stanowisko mija już dwa miesiące pytanie dręczy jego niektórych samorządowych kolegów i koleżanki... Teraz z łomżyńskiego samorządu wysłano pismo z takim zapytaniem do wojewody, który ma dbać o to by samorządy przestrzegały prawa. Sam Borysewicz twierdzi, że radnym jest legalnie, a list traktuje jako swoistą zemstę za jego działalność w Radzie Miasta Łomża.

Maciej Borysewicz podczas sesji rady
Maciej Borysewicz podczas sesji rady
Pod listem do wojewody podpisał się przewodniczący Rady Miasta, ale wcześniej o wystosowanie takiego zapytania wystąpili do niego radni z pro-prezydenckiego klubu Samorządowe Porozumienie Łomży. Radni ci przywołując zapisy ustawy o służbie cywilnej „pomijając inne uwarunkowania” tej ustawy, podnoszą że samo zatrudnienie Borysewicz na umowę o pracę uczyniło go „członkiem Korpusu służby cywilnej”. Skoro zatem pracy w służbie cywilnej nie można łączyć z mandatem radnego, Borysewicz nie powinien być dalej radnym Rady Miasta.

Maciej Borysewicz przekonuje, że urzędnikiem służby cywilnej nie jest, i z mandatu radnego nie zamierza rezygnować. Twierdzi, że już kilkakrotnie sprawę wyjaśniał – nawet na ostatniej sesji Rady Miasta.
- I wydawało mi się, że wszyscy – nawet miejski prawnik - z tym co mówiłem się zgodzili – podkreśla Borysewicz.  
Nawet jeśli tak, to jak się okazuje nie na długo. Przed kilkoma dniami o wyjaśnienie sytuacji w jakiej znalazł się radny Borysewicz przewodniczący Rady Miasta poprosił wojewodę. Zdaniem Borysewicza ten list, to forma presji jakiej jest poddawany, za to że często stawia trudne pytania  władzom miasta i próbuje je rozliczać z dokonań.  
191007110809.png

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę