Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Paliwa coraz lepsze, ale...

Tylko 3 % przebadanych w ubiegłym roku przez kontrolerów inspekcji handlowej próbek paliw było złej jakości. To znacznie lepszy wynik niż przed rokiem. Wówczas choć kontroli było niemal o połowę mniej zakwestionowano jakość 8 % sprawdzanych paliw. Okazuje się jednak, że choć jakość się poprawia, to gdy na kontrole zapraszano także inspektorów z urzędu miar okazywało się, że nieprawidłowości stwierdzono na co trzeciej odwiedzonej stacji.

W 2007r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku przeprowadzili 141 kontroli jakości paliw płynnych oraz gazu LPG. Łącznie zbadano 191 próbek paliw – przede wszystkim gazu, oleju napędowego i benzyny Pb95. Zakwestionowano jakość paliw w 5 stacjach, a wobec ich właścicieli skierowano do prokuratury zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Jak informuje Leszek Mironiuk Rzecznik Prasowy WIIH w Białymstoku gorzej wypadały wyniki kontroli, gdy wraz z inspektorami inspekcji handlowej stacji kontrolowali przedstawiciele  Obwodowego Urzędu Miar. takich kontroli przeprowadzono 14, a nieprawidłowości stwierdzono w 5 z nich. Wówczas to okazało się m.in., na jednym dystrybutorze nie było plomb, w dwóch kolejnych przypadkach urządzenia miały nieaktualne świadectwa legalizacji, a jeszcze innych dystrybutor gazu LPG nierzetelnie odmierzał tankowany do samochodów gaz.

Dane ogólnopolskie dotyczące jakości sprzedawanych w ubiegłym roku paliw potwierdzają, że faktycznie poprawiła się jakość benzyny i oleju napędowego – nieprawidłowości dotyczyły 1,7% stacji, ale na złej jakości gaz LPG (badania przeprowadzono po raz pierwszy) możemy trafić na co 13 stacji.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę