Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Weekend z tirami

Do poniedziałku TIR-y mogą jeździć przez Łomżę nawet nocą. Prezydent miasta czasowo zawiesił wprowadzony w listopadzie zakaz jazdy przez Łomżę w godzinach od 22.00 do 6.00 samochodów ciężarowych o masie powyżej 10 ton. Decyzja ta jest tłumaczona „sytuacją kryzysową, istniejącą od kilku dni na wschodniej granicy kraju”. „Za wynikłe z powyższych działań utrudnienia i niedogodności, wszystkich mieszkańców Łomży przepraszamy i prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji!” - czytamy na stronie miasta.

Jak podano na oficjalnej stronie internetowej miasta dziś na wyraźną prośbę Wojewody Podlaskiego, odbyło się spotkanie zespołu powołanego przez Prezydenta Miasta Łomża, na okoliczność pomocy w rozwiązaniu problemów związanych z sytuacją na wschodniej granicy kraju. W spotkaniu, oprócz Prezydenta Jerzego Brzezińskiego i przedstawiciela Urzędu Miejskiego, udział wzięli Komendant Miejski Policji w Łomży i Naczelnik Urzędu Celnego w Łomży.
Jednym z ustaleń tego spotkania było czasowe – od dziś do poniedziałku - zawieszenie wprowadzonego przez prezydenta Brzezińskiego zakazu wjazdu do Łomży w godzinach nocnych  ciężarówek o masie powyżej 10 ton.
Kolejnym efektem tego spotkania jest konkluzja, że istniejące dotychczas oznakowanie umożliwia stały – także nocą – dojazd i wyjazd z miasta ciężarówek odprawianych w łomżyńskim Urzędzie Celnym. Dotychczas to nie było dla wszystkich takie oczywiste. I wielu kierowców ciężarówek w obawie przed  mandatami w nocy wolało omijać łomżyńską placówkę szerokim łukiem. Teraz policja i Urząd Celny mają dodatkowo informować kierowców o takich możliwościach przejazdu przez Łomżę.
Jak podało biuro prasowe ratusza podczas tego spotkania zdecydowano także, że ze względu na stan (nośność) konstrukcji mostu na rzece Narew w ciągu drogi krajowej Nr 61 utrzymany zostaje zakaz wjazdu na most pojazdów o masie powyżej 30 ton.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę