Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Oszust zatrzymany

Główne zdjęcie
Henryk Żochowski Prokurator Okręgowy w Łomży

Ponad 40 osób zostało oszukanych przez firmę Renowex z Łomży. Miało ona na zamówienie klientów sprowadzać samochody z zachodniej Europy. Ludzie wpłacali zaliczki od 5 tysięcy do nawet 12 tys. zł, ale na tym działalność Renowexu się kończyła. Łącznie kwota, którą w ten sposób wyłudzono przekracza już 485 tys zł. Osoba prowadząca firmę, została zatrzymana na podstawie listu gończego w okolicach Łodzi. Dziś jest przesłuchiwana przez łomżyńskich prokuratorów.

Jak wyjaśnia Henryk Żochowski Prokurator Okręgowy w Łomży  firma działała w Łomży w okresie maj – czerwiec 2007 roku. Osoba zatrzymana to pochodzący z okolic Łodzi Krzysztof B.. Jak podejrzewają prokuratorzy to najprawdopodobniej tzw. „słup”, na którego nazwisko firma została zarejestrowana i który prowadził jej działalność w Łomży. Za nim stały jakieś inne osoby i właśnie nad ustaleniem ich personaliów i udziału w przestępstwie będą pracować łomżyńscy prokuratorzy.
- Zakres sprawy na pewno będzie szerszy i będą jeszcze inni podejrzani w tej sprawie – mówił prokurator Żochowski.
Osoby, które chciały za pośrednictwem Renowex-u sprowadzić samochód podpisywały umowę z przedstawicielem firmy, wpłacały pieniądze na konto w banku... Następnie pieniądze były przelewane na inne konta i wypłacane z bankomatów, a do osób, które wpłaciły zaliczki samochody nie dojeżdżały.  
Prokuratorzy zapowiadają, że wystąpią do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Krzysztofa B.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę