Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Strajk w PPKS był nielegalny?

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Łomżyńska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie jednodniowego strajku jaki w listopadzie ubiegłego roku odbył się w Państwowym Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Łomży. 22 listopada większość pracowników firmy zablokowała bramę wyjazdową z bazy przedsiębiorstwa przy Alei Piłsudskiego w Łomży uniemożliwiający tym samym wyjazd jakichkolwiek autobusów na trasy.

Strajkujący domagali się przywrócenia na stanowisko zarządcy zwolnionego dzień wcześniej Adama Wykowskiego. Po 12 godzinach strajku wojewoda wycofał wypowiedzenie Wykowskiemu, a protestujący zakończyli strajk.
Prokuratura zajęła się sprawą po skierowanym do niej doniesieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – organizacji nielegalnego strajku - przez organizatorów protestu. Po przeprowadzeniu czynności sprawdzający prokurator  zdecydował o wszczęciu dochodzenia. Jak podkreśla Tomasz Wilk Prokurator Rejonowy w Łomży wszczęcie dochodzenia nie oznacza, że to postępowanie zakończy się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu. Dodaje także, że póki co jest to dochodzenie w sprawie i nie ma wskazanych osób podejrzanych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę