poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Strajk w PPKS był nielegalny?

Łomżyńska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie jednodniowego strajku jaki w listopadzie ubiegłego roku odbył się w Państwowym Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Łomży. 22 listopada większość pracowników firmy zablokowała bramę wyjazdową z bazy przedsiębiorstwa przy Alei Piłsudskiego w Łomży uniemożliwiający tym samym wyjazd jakichkolwiek autobusów na trasy.

fot. archiwum
fot. archiwum
Strajkujący domagali się przywrócenia na stanowisko zarządcy zwolnionego dzień wcześniej Adama Wykowskiego. Po 12 godzinach strajku wojewoda wycofał wypowiedzenie Wykowskiemu, a protestujący zakończyli strajk.
Prokuratura zajęła się sprawą po skierowanym do niej doniesieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – organizacji nielegalnego strajku - przez organizatorów protestu. Po przeprowadzeniu czynności sprawdzający prokurator  zdecydował o wszczęciu dochodzenia. Jak podkreśla Tomasz Wilk Prokurator Rejonowy w Łomży wszczęcie dochodzenia nie oznacza, że to postępowanie zakończy się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu. Dodaje także, że póki co jest to dochodzenie w sprawie i nie ma wskazanych osób podejrzanych.

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę