Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Obwodnica Łomży utknęła na koncepcji

Jeszcze w lipcu 2005 roku ówczesny wiceminister infrastruktury Witold Górski z mównicy sejmowej zapewniał posłów, że obwodnica Łomży jest przewidziana do realizacji w latach 2008-2010. Ten termin znalazł się także w „porozumieniu” zawartym wówczas pomiędzy władzami miasta a białostockim oddziałem GDDKiA... Niestety czas z tą inwestycją obchodzi się brutalnie.

W łeb wziął także przedstawiony w połowie 2006 roku przez Tadeusza Topczewskiego ówczesnego dyrektora białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad harmonogramem budowy obwodnicy Łomży do 2013 roku. Już w połowie ubiegłego roku GDDKiA przyznała, że 2013 to dobry rok, ale nie na ukończenie zadania, a raczej na fizyczne rozpoczęcie budowy. Niestety przez ostatnie pół roku znowu załapano opóźnienia. Z przedstawionego jeszcze w 2006 roku 12. punktowego harmonogramu, (realizujemy go do tej pory) dziś w dalszym ciągu jesteśmy w punkcie 1. Ciągle jeszcze trwają prace nad rozwiązaniami koncepcyjnych tras wariantów obwodnicy. Ten etap miał zakończyć się przed koncem 2007 roku rekomendacją Komitetu Opiniującego Projekty Inwestycyjne przy GDDKiA w Warszawie. Takowej rekomendacji nie ma, bo z Białegostoku do Warszawy jeszcze nie wysłano dokumentów, a tych nie wysłano, bo ich jeszcze nie ma. Projektanci nie narysowal na mapie kolejnego wariantu obwodnicy.
Rafał Malinowski rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA podkreśla, że póki co, w planach, w dalszym ciągu obwodnica Łomży jest przewidziana do rozpoczęcia od 2013 roku. Plany, a dokumenty jednak to zupełnie różne rzeczy. Okazuje się, że w dokumentach dotyczących podziału  środków na inwestycje drogowe w dalszym ciągu obwodnicy Łomży nie widać.  

Póki co o obwodnicy Łomży wiadomo tylko tyle, że raczej będzie po zachodniej stronie miasta, i że będzie prowadziła w ciągu drogi krajowej nr 61. przejmując ruch samochodów jadący od Warszawy przez Ostrołękę w kierunku Litwy i z powrotem.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę