Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Aby ptaki mogły przetrwać zimę

Nawet 500 zł można „dostać” za karmnik. Tyle bowiem wynosi nagroda główna w IX edycji konkursu na najładniejszy karmnik i budkę lęgową „Animals 2008”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzież z łomżyńskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Na zbudowanie konkursowego karmnika jest jeszcze nieco ponad trzy tygodnie.

Organizatorami konkursu są Rada Osiedla Nr 12 w Łomży wraz z Łomżyńską Spółdzielnią Mieszkaniową, Urzędem Miejskim w Łomży oraz Rodzinnym Ogrodem Działkowym im. Jakuba Wagi w Łomży. Jego myślą przewodnią jest popularyzacja tematyki znaczenia i zwyczajów ptaków w środowisku człowieka. Organizatorzy przypominają, że gdy jest zimno, śnieg leży na ziemi, gleba i rośliny są zmarznięte, ptaki nie mogą znaleźć pokarmu. W takich wypadkach to ludzie powinni zatroszczyć się o wygłodniałe ptactwo.
Wszystkie karmniki biorące udział w konkursie, później trafiają na łomżyńskie skwery i osiedla, a później dzięki pomocy ludzi, którzy dosypują w nie pokarm, wiele gatunków ptaków, zarówno pospolitych jak i chronionych, może przetrwać ten najtrudniejszy dla nich okres.

Dodajmy, że pierwsza nagroda w konkursie wynosi 500 zł, druga 300 zł,a trzecia 200 zł.  Przewidziano również nagrodę dla klasy, która wykona najwięcej prac oraz wyróżnienia. Prace są przyjmowane w biurze Administracji Osiedla Nr 3 Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Konstytucji 3 Maja 2, tel. 086 215-26-38 (Krzysztof Cieśliński), w terminie do 5 lutego 2008 roku.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę