Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Wyrok jest! Co dalej? Nie wiadomo....

„Wyroku Sądu nie komentujemy. Obecnie trwają konsultacje prawne i ich wynik będzie stanowił podstawę dalszych działań pracowników Urzędu” - tak w całości brzmi odpowiedź z ratusza na pytanie o przegraną sprawę uchwały scalającej i ponownie dzielącej działki w obrębie ulic Sikorskiego i Mickiewicza w Łomży. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku zapadł 20 grudnia 2007 roku.


Pisemne uzasadnienie tego wyroku liczy 16 stron maszynopisu. WSA kierując się wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego i jego wytycznymi orzekł, iż Rady Miasta Łomża przy podejmowaniu tej uchwały nie dopełniła procedury prawnej.
WSA poza stwierdzeniem niezgodności z prawem tej uchwały, stwierdził także, że nie może być ona wykonywana do czasu uprawomocnienia się wyroku i zasądził od Łomży na rzecz skarżącego zwrot kosztów postępowania sądowego.

Z uzasadnienia wyroku WSA:
„Jedynie na marginesie – odnośnie twierdzeń pełnomocnika Rady Miasta w Łomży, iżby w przedmiocie zaskarżonej uchwały sąd wypowiadał się już w sprawach s sygn. Akt II SA/Bk 848/97 i 962/03 (odpowiednio: z 1997 roku i 2003 roku – dop. red.) - stwierdzić należy, iż skoro przedmiotowa uchwała zapadła w dniu 28 grudnia 2005 r., to nie mogła być przedmiotem wcześniejszej oceny sądu, który we wskazanych sprawach orzekał przed jej podjęciem.”

zobacz: Scalenie „zielonej dzielnicy” niezgodne z prawem!

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę