Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Plantatorzy buraka cukrowego wzywają na pomoc mieszkańców regionu ...i Donalda Tuska

Plantatorzy buraka cukrowego i pracownicy Cukrowni Łapy rozpoczynają akcję zbierania podpisów pod apelem do Premiera RP o obronę Cukrowni oraz rejonu tego plantacyjnego. Kilkudniowa akcja będzie prowadzona m.in. w Łomży, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie. W najbliższy piątek Apel wraz z podpisami mieszkańców ma trafić na ręce Donalda Tuska.


APEL  W SPRAWIE OBRONY CUKROWNI ŁAPY
Panie Premierze, my, mieszkańcy woj. podlaskiego zwracamy się do Pana z apelem o pomoc w ratowaniu jedynej w woj. podlaskim Cukrowni Łapy – w utrzymaniu produkcji cukru w tej, jednej z najnowocześniejszych w Polsce, cukrowni i zachowaniu rejonu plantacyjnego obejmujące prawie 1/5 kraju. Powinno się uczynić wszystko, aby nie dopuścić do likwidacji 260 stałych miejsc pracy i 300 sezonowych oraz odebrania dla 2,5 tysiąca rolników prawa do produkcji buraka.
Podlasie, należące do najbiedniejszych regionów Polski i Unii Europejskiej, nie może spotkać taki cios. Należy skończyć z traktowaniem całej „Ściany Wschodniej” jako Polski B, a nawet C. Biedne Podlasie, nie mające znaczących inwestycji przemysłowych, zaczęło się wybijać na region rolniczy. Czy wolno zaprzepaścić i tę szansę - rozwoju rolniczego? Prosimy Pana Premiera o osobiste zaangażowanie w tej sprawie. Nasze województwo jest zbyt słabe (ekonomicznie i politycznie) i nigdy nie miało wystarczającej siły przebicia, aby samo w tej nierównej walce różnych sfer wpływów mogło sobie poradzić. Dlatego zwracamy się do Pana Premiera o ratunek.


Organizatorzy akcji proszą o zwrot podpisanych apeli najpóźniej do dnia 10.01.2008 r. (czwartek). Można to będzie uczynić przy okazji wiecu, jaki odbędzie się w czwartek o godz. 15. Można je przekazać do biura związków zawodowych w Cukrowni Łapy lub do sekretariatu burmistrza Łap.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę