Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Utonął podczas ratowania dziecka

W Jeziorze Rajgrodzkim utonął w niedzielę po południu 47-letni mężczyzna. Próbował ratował 7-latka, pod którym załamał się lód. Jak podaje sierżant Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku mężczyzna przez kilkanaście minut utrzymywał chłopca na powierzchni wody aż do czasu gdy przypłynęła łódka by go wyłowić. Niestety sam 47-latek nie miał już siły na wydostanie się z lodowatej wody i zatonął.

Do tragedii wczoraj około 16.30  na Jeziorze Rajgrodzkim przy plaży miejskiej w Rajgrodzie. Siedmioletni chłopiec biegał po lodzi. W pewnym momencie, gdy był około 7 metrów od brzegu, lód pod nim się załamał i malec wpadł do wody. Na ratunek ruszył 47 letni mężczyzna, który wskoczył do wody i przez kilkanaście minut utrzymywał dziecko na powierzchni jeziora. Gdy chłopca wyciągnęli inni ludzie, którzy podpłynęli na łódce, mężczyzna zatonął. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny pod lodem. Znaleziono go dopiero po około pół godziny. Gdy wydobyto go na brzeg, podjęta została próba reanimacji, ale nie dała rezultatu. Lekarz stwierdził zgon.

Jak podaje policja, 7-latek z objawami wyziębienia trafił do szpitala w Grajewie, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę