Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Akt oskarżenia za zabicie Damianka

Główne zdjęcie
fot. z pogrzebu Damiana

Prokuratura Rejonowa w Łomży skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie tragicznej śmierci 9-letniego Damiana. O jej spowodowanie prokuratura oskarża Seweryna W. z Łomży. To on na początku maja ubiegłego roku kierował czarnym BMW, które rozjechało idącego poboczem drogi chłopca. Jak podaje Tomasz Wilk Prokurator Rejonowy w Łomży, sąd po zapoznaniu się aktem oskarżenia zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztowania Seweryna W. na kolejne trzy miesiące.

W akcie oskarżenia prokuratorzy podtrzymali trzy stawiane wcześniej Sewerynowi W. zarzutu. Chodzi o zabójstwo w zamiarze ewentualnym, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia (chodzi o kolegę Damiana, który w ostatniej chwili zdążył odskoczyć sprzed samochodu ratując swoje życie),  i wpływanie na świadka. Kodeks Karny przewiduje za najcięższy z tych zarzutów karę od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Przypomnijmy do tragicznego wypadku doszło 3 maja 2007 roku na łączniku ulicy Przykoszarowej z Al. Legionów w Łomży. Około godziny 20.00 Damian wraz z kolegą szedł do pobliskiego sklepu po bułki. Nagle na jednego z chłopców wjechało pędzące drogą czarne BMW. Jak wynika z ustaleń śledztwa, kierowca po najechaniu na chłopca zatrzymał auto po czym je cofnął, jeszcze raz przejeżdżając ciało Damiana. Następnie BMW odjechało z miejsca wypadku nie udzielając pomocy chłopcu, który mimo szybkiej interwencji pogotowia i wysiłków lekarzy z łomżyńskiego szpitala zmarł tego samego wieczora.
Policja znalazła samochód sprawcy wypadku zaledwie kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Następnego dnia, po wydaniu przez prokuratora listu gończego za sprawcą wypadku – wówczas 23 letnim Sewerynem W. z Łomży, on sam zgłosił się na policję po czym trafił do aresztu. Po kolejnych przedłużeniach przez sąd okresu tymczasowego aresztowania, Seweryn W. przebywa za kratkami do dnia dzisiejszego i stąd też – prawdopodobnie jeszcze w styczniu - trafi na ławę oskarżonych.  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę