Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.podlaska.policja.gov.pl

Osiem opli, trzy kia i pięć motocykli BMW – to nowe radiowozy policjantów

Główne zdjęcie
nowe radiowozy Kia

Dzisiaj do służby na podlaskie drogi wyjechały nowe radiowozy. W najszybszych z nich oplach vectra zainstalowane będą videorejestratory. Do tej pory w województwie jeździły cztery takie auta, teraz jest już ich dwanaście. Trafią one między innymi do Białegostoku, Łomży, Suwałk i Zambrowa. Są to powiaty, przez które przebiegają największe ciągi komunikacyjne województwa - drogi numer 8, 61 czy 19.

Policjanci z ruchu drogowego jeżdżący nieoznakowanymi radiowozami zatrzymują piratów drogowych oraz pijanych kierowców. Każde wykroczenie popełnione przez kierowcę jest rejestrowane przez kamerę, co stanowi niezbity dowód niezgodnej z przepisami jazdy. Nowe ople zakupione zostały przez Komendę Główną Policji w ramach Programu Modernizacji Policji w latach 2007-2009. Wszystkie mają silniki o pojemności 2.8 l i moc 250 koni mechanicznych.

Do Bielska Podlaskiego i Grajewa trafią trzy oznakowane radiowozy kia w nowych srebrno-niebieskich barwach. Zakup tych pojazdów w części został dofinansowany przez samorządy powiatów bielskiego i grajewskiego. Pozostałą część kosztów pokrył budżet Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Są to pierwsze nowe radiowozy w tym roku jednak z pewnością nie ostatnie.

Wiosną na drogi wyjadą też nowe motocykle BMW. Jednoślady o pojemności 1170 cm3 i mocy 110 koni mechanicznych sfinansowane zostały przez Komendę Główną Policji. Trafią one do komend w Białymstoku i Suwałkach. Do tej pory podlaska Policja dysponowała 23 patrolami motocyklowymi.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę