Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Firma biotechnologiczna chce zapłacić za leczenie hormonem wzrostu dzieci Wojnarowskich

Jak poinformowała telewizja TVN24 dzięki sponsorowi, dzieci małżeństwa Wojnarowskich z Łomży będą leczone hormonem wzrostu - niezbędnym przy ich wadzie genetycznej. - Nie jesteśmy w stanie ukryć łez wzruszenia - mówi ojciec. Choć sąd przyznał rodzicom prawie 200 tys. zł odszkodowania, na takie leczenie ich nie stać. Teraz zgłosiła się firma biotechnologiczna, która chce pokryć koszt leczenia dzieci hormonem wzrostu sięgający 1,6 mln zł.

Po wyemitowaniu w TVN i TVN24 materiału o rodzinie Wojnowskich, których syn i córka cierpią genetyczną chorobę stawów i kości zgłosił się sponsor, który sfinansuje kosztowne leczenie hormonem wzrostu.
– Grono akcjonariuszy naszej spółki podjęło decyzję o otoczeniu opieką dzieci państwa Wojnarowskich i sfinansowaniu zakupu leku – hormonu wzrostu. Terapia potrwa 10 lat, jej koszty w przypadku jednego dziecka wynoszą ok. 800 tys. zł - mówi TVN24 Adam Wilczęta, prezes firmy biotechnologicznej.
- Ten nierzeczywisty jeszcze dla nas wczoraj sen faktycznie ma się ziścić - cieszy się ojciec dwojga dzieci, które urodziły się z poważną wadą genetyczną. Mateusz i dwa lata młodsza od niego Monika chorują na hipochondroplazję kości, która jest odmianą karłowatości. Dzieci nie rosną, ale ich wewnętrzne organy rozwijają się prawidłowo. Stąd też ich ciągłe kłopoty ze zdrowiem.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę