Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Dobre serce się opłaca

Społeczna odpowiedzialność biznesu. Termin jest dosyć nowy, zwłaszcza w Polsce, ale coraz poważniej traktowany przez firmy – od największych korporacji po niewielkie spółki. Łomżyński PEPEES okazał się jednym z krajowych pionierów wrażliwości na problemy społeczne lokalnych środowisk zajmując trzecie miejsce w rankingu zorganizowanym m. in. przez znany magazyn ekonomiczny „Forbes”, warszawską Giełdę Papierów Wartościowych oraz pozarządową organizację Forum Darczyńców w Polsce.


Społeczna odpowiedzialność biznesu to - w dużym skrócie – działania podejmowane przez przedsiębiorców na rzecz lokalnych społeczności lub wybranych grup potrzebujących pomocy. Może być to przekazywanie pieniędzy na określone cele, może też wolontariat pracowników. Przykładami takich działań na dużą skalę jest np. wspieranie dostępności internetu w rejonach wiejskich, na mniejszą – zorganizowanie zabawy choinkowej dla dzieci ze świetlicy terapeutycznej.     
Ranking „Liderzy filantropii” miał w tym roku swoją pierwszą edycję w Polsce.  Organizatorzy zwrócili się w tej sprawie do wszystkich spółek giełdowych.  Właśnie w tym zestawieniu PEPEES zajął znakomite trzecie miejsce.
- Oczywiście nie ścigamy się w kategorii wielkości nakładów, gdzie wygrywają potężne korporacje takie jak Telekomunikacja Polska, KGHM czy PKO przeznaczające po kilka lub kilkanaście milionów złotych – mówi Andrzej Kiełczewski, prezes PEPEES S.A. – Ale na miarę naszych możliwości bierzemy udział w społecznych przedsięwzięciach w naszym regionie. Przede wszystkim takich, na których korzystają dzieci i młodzież. To nie tylko poryw serca, ale także inwestycja w przyszłość. Mam nadzieję, że w gronie wspieranych przez nas uczniów i studentów znajdą się za jakiś czas wysoko wykwalifikowani fachowcy, jakich nasza firma będzie potrzebowała w związku z nowymi inwestycjami.
Uroczystość podsumowania rankingu „Liderzy filantropii” odbyła się w warszawskim hotelu Westin. Wśród zaproszonych gości był m. in. Jerzy Owsiak.   
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę