Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Były dyrektor łomżyńskiego szpitala zatrzymany

W środę funkcjonariusze CBŚ zatrzymali łomżyńskiego ginekologa dr. Roberta P. To były dyrektor łomżyńskiego szpitala. Zatrzymanie ginekologa zleciła Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Rzecznik prasowy tej prokuratury prokurator Małgorzata Chrabąszcz podaje, że zatrzymania dokonano w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przy organizowaniu przetargów na zakup sprzętu medycznego.


Prokuratura w Radomiu prowadzi śledztwo w sprawie korupcji w służbie zdrowia od września 2006 r. Do tej pory zarzuty w tej sprawie przedstawiono ponad 60 osób, z których zdecydowana większość podejrzanych jest o wręczanie korzyści majątkowych. Pozostali przyjmowali łapówki. Były to m.in. wypłaty gotówkowe w zamian za fikcyjne usługi np. wykłady, konsultacje, ale też sponsorowanie atrakcyjnych wyjazdów zagranicznych.

Przed tygodniem prokuratura zatrzymała Marka K. konsultanta wojewódzkiego w zakresie ginekologii i położnictwa (prowadzącego prywatną praktykę, i byłego ordynatora oddziału ginekologicznego - położniczego szpitala w Białymstoku) Markowi K. postawiono pięć zarzutów, dotyczących przyjęcia nie mniej niż 72 tys. zł, w tym pieniędzy i sfinansowanej przez firmę medyczną podróży zagranicznej.

Dr Robert P. pełnił funkcję dyrektora łomżyńskiego szpitala w latach 1998-2001.   

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę