Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Gimnazjaliści wyjdą z puszkami

Przez całą niedzielę w Łomży, ale także w dwudziestu innych miasta, miasteczkach i wsiach odbędzie się kwesta gimnazjalistów zbierających pieniądze na pomoc swoim chorym i niepełnosprawnym kolegom. Kwesta „Noworoczny Dar Serca” organizowana jest już po raz dziewiąty. W dotychczasowych edycjach zebrano ponad 240 tys zł które w całości zostały przeznaczone na wsparcie leczenia ponad 240 dzieci i kilku instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

Gimnazjaliści pod opieką dorosłych ze specjalnymi puszkami będą stać przede wszystkim w pobliżu kościołów. O wsparcie kwestujących do wiernych diecezji zwrócił się biskup Tadeusz Bronakowski. W specjalnym komunikacie, który ma być czytany podczas ogłoszeń parafialnych w parafiach w których prowadzona ma być zbiórka pieniędzy, przybliża on ideę kwesty i zachęca do wsparcia.
Pomysłodawcą i organizatorem Kwesty jest młodzież i nauczyciele Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. Honorowy patronat nad akcją od początku  pełni Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek.

Zbiórka do kwestarskich puszek prowadzona będzie w miastach, miasteczkach i mniejszych miejscowościach wszystkich powiatów dawnego województwa łomżyńskiego - Łomża, Piątnica, Czyżew, Rosochate Kościelne, Miastkowo, Ciechanowiec, Zambrów, Stawiski, Grajewo, Śniadowo, Wizna, Puchały, Wygoda, Kupiski, Nowogród, Mały Płock, Pruszki, Jedwabne, Szczuczyn, Wysokie Mazowieckie i Kolno.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę