Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Lodowisko od niedzieli

W najbliższą niedzielę, w samo południe, oficjalnie ma zostać otwarte łomżyńskie sztuczne lodowisko. Niemal wszystko jest już gotowe. Na Placu Niepodległości rozłożono specjalną instalację chłodzącą, a w czwartek lód skuł wylane tu 65 tysięcy litrów wody, tworząc równą taflę lodowiska. Zgodnie z zapowiedziami ma ono działać do połowy kwietnia.

przygotowywanie lodowiska
przygotowywanie lodowiska
Lodowisko o powierzchni 800 mkw. (20x40m) to wspólna inicjatywa firmy Echo Investent i władz Łomży. Jak podał Wojciech Gepner Echo Investment na ten cel przeznaczyło blisko 200 tys. zł. Koszty utrzymania i bieżącego funkcjonowania lodowiska pokryje Łomża. Miasto zakupiło też 100 par łyżew, do wypożyczalni, która także ma ruszyć w niedzielę i urządzenia do suszenia i ostrzenia łyżew.

„Lodowisko to naturalny gestem wobec mieszkańców”
Echo Investent to firma, która od blisko 10 lat zabiega o możliwość wybudowania w Łomży dużego centrum handlowego z hipermarketem. Galeria VENEDA miałaby stanąć przy skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej i Sikorskiego, ale póki inwestycję tę uniemożliwia plany zagospodarowania przestrzennego. Niebawem, być może jeszcze w grudniu, radni miejscy przystąpią do dyskusji nad odpowiednimi zmianami w planach. Lodowisko ma być swoistym argumentem, aby przekonać radnych do głosowania za zmianami. W nadesłanym do redakcji komunikacie Echo Investsment znajduje się wypowiedź Krzysztofa Giemza, dyrektora zespołu centrów handlowych, nadzorującego pracę nad łomżyńskim projektem.
– Jako inwestor działający lokalnie ściśle współpracujemy z Miastem, jego władzami i staramy się zawsze robić coś dla jego mieszkańców. Galeria Veneda będzie projektem, z którego – tak jak z lodowiska – będą korzystać mieszkańcy miasta i regionu. Podejmowanie takich jak obecna inicjatyw, pozwala nam szybciej aklimatyzować się w danym miejscu. Zdecydowaliśmy się na realizację inwestycji w Łomży i wiążemy z nią długofalowe plany, co oznacza, że przez następne lata będziemy aktywni w tym mieście. Tutaj zatrudnimy pracowników, tutaj nawiążemy współpracę z partnerami, tutaj też zapłacimy podatki - przekonuje Giemza.

Galeria VENEDA z hipermarketem Real, ma mieć powierzchnię ponad 18 tys. mkw. i kosztować około 80 mln zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę