Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Zielona Architektura, to „niefortunny” wykonawca łomżyńskiego stadionu

Po dziewięciu miesiącach przyglądania się realizacji modernizacji łomżyńskiego stadionu Komisja Rewizyjna łomżyńskiej Rady Miasta dopracowała się wreszcie stanowiska w tej sprawie. Radni mają zastrzeżenia przede wszystkim do wykonawcy, który inwestycje prowadził m.in. „niedbale i niestarannie” i użył trawy do wyłożenia murawy boiska odbiegającej od wymagań zamawiającego. Komisja w raporcie stwierdza także że nadzór nad inwestycją ze strony Miasta Łomża, nie był także prowadzony z oczekiwaną starannością, ale poza tym z tej strony wszystko było w porządku.

Komisja rewizyjna sprawą modernizacji łomżyńskiego stadionu zajęła się na początku marca 2007.
Radni sprawę wyjaśniali na sześciu posiedzeniach i właśnie przyjęli 20. stronicowy raport, który ma trafić na najbliższą sesję Rady Miasta. Oto podsumowanie przyjętego w  poniedziałek raportu w sprawie realizacji inwestycji pod nazwą „Modernizacja Stadionu Miejskiego w Łomży – Etap I i II”

(...) w ocenie Komisji Rewizyjnej wybór wykonawcy okazał się „niefortunny”. Firma „Zielona Architektura” ciesząca się na rynku dobrą opinią, nie wywiązała się niestety właściwie z powierzonego zadania. Inwestycja ze strony Wykonawcy była prowadzona nie prawidłowo, z dużym opóźnieniem, niedbale i niestarannie. Jakość użytych materiałów (przede wszystkim trawy do wyłożenia murawy boiska) odbiegała od wymagań Zamawiającego. Prace związane z całościowym wykonaniem zadania, zakończyły się z olbrzymim opóźnieniem. Komisja, tym samym potwierdza słuszność naliczonej i wyegzekwowanej przez Zamawiającego kary w wysokości 216 tyś zł., a także przyjmuje oświadczenie Zamawiającego w osobie Wiceprezydenta Marcina Sroczyńskiego, że Miasto Łomża wyegzekwuje dodatkowo od firmy „Zielona Architektura” należne, utracone korzyści oraz kary szacowane na dzień dzisiejszy na kwotę ok. 250 tyś zł.
Komisja dodatkowo stwierdza, że nadzór nad inwestycją ze strony Zamawiającego czyli Miasta Łomża, nie był także prowadzony z oczekiwaną starannością. Mimo kilkukrotnych wezwań skierowanych do Wykonawcy, inwestycja nadal prowadzona była niewłaściwie. Na podkreślenie zasługuje brak koordynacji pomiędzy Wykonawcą a użytkownikiem tj. klubem ŁKS Łomża.
W ocenie Komisji na uwagę zasługuje także fakt, iż pomimo trwającego sporu z Wykonawcą , Zamawiający czyli Miasto Łomża zakupiło od niego urządzenie – kosiarkę do trawy za kwotę powyżej 50 tyś. zł. w drodze przetargu publicznego.
Komisja liczy, że wszystkie wnioski i oceny zawarte w niniejszym sprawozdaniu zostaną przez Zamawiającego uwzględnione i brane pod uwagę w przyszłości. Komisja oświadcza, że z uwagą, kontrolować będzie realizację II etapu inwestycji przez Wykonawcę a także nadzór ze strony Zamawiającego, łącznie z realizacją złożonych w toku prac Komisji oświadczeń.
Niniejsze sprawozdanie wraz z wnioskami zostało w całości przyjęte przez Komisję Rewizyjną na posiedzeniu w dniu 10.12.2007 r. jednogłośnie 3 głosami „za".
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę