Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Wójt z zarzutami

Do trzech lata pozbawienia wolności grozi wójtowi Piątnicy. Jest on podejrzany o przekroczenie uprawnień przy budowie hali sportowej przy miejscowym gimnazjum. Wójt miał naruszyć przepisy ustawy o zamówieniach publicznych, a w efekcie gmina mogła na tym stracić nawet ćwierć miliona złotych.

 Sprawa wyszła na jaw po kontroli przeprowadzonej w gminie przez  Regionalną Izbę Obrachunkową. Okazało się, że zamiast zerwać umowę z wykonawcą budowy hali, który stracił płynność finansową, wójt aby nie przerywać prac zatrudnił jego podwykonawców. Pieniądze gmina przelewała jednak na konto pierwszej firmy, a ta nie przelewała ich dalej. Ci którzy bezpośrednio halę budowali a pieniędzy nie dostali poszli do sądu, który nakazał gminie zapłacić jeszcze raz.
Zarzuty wójtowi Piątnicy przedstawiła Prokuratura rejonowa w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Sam wójt utrzymuje, że działał dla dobra gminy i przede wszystkim dzieci, które teraz maja hale sportowa z prawdziwego zdarzenia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę