Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Długie kolejki rolników

Na cztery dni przed terminem składania wniosków na kolejkową listę w Białymstoku wpisało się już około tysiąca podlaskich rolników. Przy białostockim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białymstoku non stop kolejki pilnuje już około stu osób. Zapowiadają, że tak będzie aż do 9-ego listopada kiedy rozpocznie się przyjmowanie wniosków o unijne pieniądze. Uważają, że chętnych po unijne pieniądze będzie jeszcze więcej. Tymczasem Oddział Agencji w Białymstoku szacuje, że przy listopadowym dzieleniu pieniędzy w województwie podlaskim pozytywnie będzie rozpatrzonych około tysiąca wniosków. Na Podlasiu do podziału jest ponad 28 milionów euro, czyli ponad 100 milionów złotych.

 W całym kraju podzielonych będzie 360 milionów euro. Rolnicy chcą dostać dopłaty na modernizację gospodarstw rolnych. Chodzi o zakup maszyn, czy przebudowę budynków gospodarczych. 300 tysięcy złotych to maksymalna kwota o jaką mogą się ubiegać rolnicy przy listopadowym dzieleniu unijnych pieniędzy. W całym kraju pieniędzy wystarczy dla około 20-tu tysięcy osób. Tak szacuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę