Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Gdzie do hipermarketu...

Hipermarket na Bawełnie "tak", przy Zawadzkiej "nie wiadomo" - tak można podsumować poniedziałkowe głosowanie radnych z Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego w sprawie lokalizacji hipermarketu w mieście. Radni jednomyślnie pozytywnie zaopiniowali projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Bawełny i nie wydali żadnej opinii w sprawie projektu uchwały przyjmującej zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży” dopuszczającego możliwość budowy wielkiego centrum handlowego przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej.

W sprawie „Studium” na ośmiu członków Komisji dwóch głosowała "za" pozytywną opinią, dwóch było "przeciw" a czterech "wstrzymało się" od głosu...

Przypomnijmy - sprawa lokalizacji w tym miejscu hipermarketu ponownie wraca do radnych, po tym jak w lutym ubiegłego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny, a później także Naczelny Sąd Administracyjny uznały, że uchwalony przez radnych plan zagospodarowania przestrzennego, dopuszczający budowę tu hipermarketu, podjęto niezgodnie z prawem. Sąd wytknął, że plan ten jest niezgodny z aktualnym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego tej części miasta. Radni jeszcze poprzedniej kadencji szybko uchwali, że chcą zmienić „Studium” tak by dopuszczało ono możliwość budowy hipermarketu. Sprawy nie udało się jednak zakończyć przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi m.in. także dlatego, że pod zarzutem korupcji - związanej z tą inwestycją - zatrzymano ówczesnego architekta miejskiego...
Teraz „Studium” jest przystosowane do hipermarketu i do swej ważności potrzebuje jeszcze tylko zatwierdzenia przez radnych miejskich. Przyjęcie dokumentu będzie oznaczało zielone światło dla realizacji przez Echo Investmet Galerii „Veneda”, a jego odrzucenie może ostatecznie pogrzebać sięgające już niemal 10 lat plany budowy przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej dużego centrum handlowego.
Nawet bez opinii Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego projekt uchwały w sprawie zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży” trafi w środę na sesję Rady Miasta i to tam zapadnie decyzja co dalej z tą inwestycją.

Przypomnijmy, że w sprawie lokalizacji w tym miejscu hipermarketu w ubiegłym roku, wraz z wyborami samorządowymi, przeprowadzono w mieście referendum. Jego wynik ze względu na zbyt niską frekwencję nie jest jednak ważny. W październiku 2006 roku do referendlanych urn poszło raptem 29,17% dorosłych mieszkańców Łomży. Za budową centrum handlowego opowiedziało się 11 578 osób (ok. 80%), przeciwko były 2732 osoby (ok. 20%).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę