Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Lider Polskiej Ekologii z Łomży?

Zagospodarowanie przez Nadleśnictwo Łomża terenów po byłym poligonie wojskowym w Czerwonym Borze walczy o tytuł Lidera Polskiej Ekologii. Konkurs już po raz 10. organizuje Ministerstwo Środowiska. O ten prestiżowy tytuł ubiegają się 73 jednostki samorządu terytorialnego 58 przedsiębiorstw z całego kraju i 17 „ekologicznych” wyrobów. Co ciekawe Nadleśnictwo Łomża rywalizuje w kategorii wyrób.


Nadleśnictwo Łomża przed kilkoma laty przejęło do wojska około 7 tys hektarów w Czerwonym Borze. Po oczyszczeniu z niewybuchów, wcześniej był tam Ośrodek Szkolenia Poligonowego, leśnicy stopniowo chcą odbudować tu „czerwoną puszczę”. Nazwa nawiązuje do koloru jaki jesienią uzyskują modrzewie i to właśnie w znacznej części te drzewa będą stanowiły nowy las.  
- Udział w ministerialnym konkursie na Lidera Polskiej Ekologii ma pokazać, że działania Nadleśnictwa są dobre i znajdują uznanie wśród ekspertów – mówi zastępca nadleśniczego Dariusz Godlewski.
O tym czy Nadleśnictwo Łomża otrzyma prestiżowy tytuł okaże się niebawem. Na razie pomyślnie przeszło kolejny etap weryfikacji i znalazło się w grupie 26 najlepszych jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw i wyrobów, które ubiegają się o ten tytuł.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę