Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Pątnicy dochodzą do Jasnej Góry

Główne zdjęcie
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Widok niesamowity (fot. L. Kossewski 2003)

Pielgrzymi idący w 23 Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę dziś dotrą do celu swej wędrówki. Około godziny 18.00 mają wejść na „jasnogórskie wały”, a później przejdą na Mszę św. do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski. Tym razem jako pierwsi do Maryi dojdą pątnicy z grupy zielonej.

Kolejność wejść łomżyńskich pielgrzymów na „jasnogórskie wały” tradycyjnie losowali księża przewodnicy grup w Lesie Kluczewsko. Za grupą zieloną, będą wchodzić pielgrzymi z grup  niebieskiej,  brązowej, fioletowej, żółtej, czerwonej i srebrnej.

Wczoraj po raz pierwszy w tym roku łomżyńscy pątnicy szli w strugach deszczu. Dotarli do miejscowości Żuraw w pobliżu Częstochowy. Przedostatni dzień, a zwłaszcza wieczór jest wyjątkowy. To czas dziękczynienia Panu Bogu i ludziom. Panu Bogu za dar życia, za miłosierdzie i kilometry, które udało się przejść. Ludziom za pomoc, życzliwość, podjęty trud posługi w trakcie już prawie zakończonej XXIII Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej – podkreślają pielgrzymi w relacji na stronie internetowej pielgrzymki.
Dziś do pokonania łomżyńscy pątnicy mieli niespełna 25 km. To najkrótszy odcinek w 13-dniowej pielgrzymce. Łomżyńskich pielgrzymów w Częstochowie będzie witał bp. Stanisław Stefanek. On też wieczorem w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawi specjalną Mszę świętą do pątników z diecezji łomżyńskiej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę