poniedziałek, 14 października 2019 napisz DONOS@

Pątnicy dochodzą do Jasnej Góry

Pielgrzymi idący w 23 Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę dziś dotrą do celu swej wędrówki. Około godziny 18.00 mają wejść na „jasnogórskie wały”, a później przejdą na Mszę św. do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski. Tym razem jako pierwsi do Maryi dojdą pątnicy z grupy zielonej.

Wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Widok niesamowity  (fot. L. Kossewski 2003)
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Widok niesamowity (fot. L. Kossewski 2003)
Kolejność wejść łomżyńskich pielgrzymów na „jasnogórskie wały” tradycyjnie losowali księża przewodnicy grup w Lesie Kluczewsko. Za grupą zieloną, będą wchodzić pielgrzymi z grup  niebieskiej,  brązowej, fioletowej, żółtej, czerwonej i srebrnej.

Wczoraj po raz pierwszy w tym roku łomżyńscy pątnicy szli w strugach deszczu. Dotarli do miejscowości Żuraw w pobliżu Częstochowy. Przedostatni dzień, a zwłaszcza wieczór jest wyjątkowy. To czas dziękczynienia Panu Bogu i ludziom. Panu Bogu za dar życia, za miłosierdzie i kilometry, które udało się przejść. Ludziom za pomoc, życzliwość, podjęty trud posługi w trakcie już prawie zakończonej XXIII Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej – podkreślają pielgrzymi w relacji na stronie internetowej pielgrzymki.
Dziś do pokonania łomżyńscy pątnicy mieli niespełna 25 km. To najkrótszy odcinek w 13-dniowej pielgrzymce. Łomżyńskich pielgrzymów w Częstochowie będzie witał bp. Stanisław Stefanek. On też wieczorem w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawi specjalną Mszę świętą do pątników z diecezji łomżyńskiej.

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę