Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

W MPEC będą podwyżki

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki w Łomży dostaną po 150 zł podwyżki. Zarząd spółki i przedstawiciele związków zawodowych podpisali porozumienie kończące trwających od kilku miesięcy spór zbiorowy w zakładzie. W tym roku na podwyżki komunalna spółka przeznaczy kwotę rzędu 130 tys zł.

Ryszard Fiedorowicz wiceprezes MPEC podkreśla, że podwyżki, które dostaną pracownicy wynoszą średnio 7%, a w złotówkach jest to około 150 zł doliczone do pensji zasadniczej. Przypomnijmy związkowcy domagali się znacznie więcej bo aż 300 zł podwyżki.
Roszczenia płacowe były głównymi, ale nie jedynymi podnoszonymi przez związkowców z MPEC. Związkowcy żądali także ograniczenia liczby członków zarządu z trzech do dwóch osób oraz ogłoszenia przetargów na przewozy węgla z dworca PKP w Łomży do ciepłowni miejskiej, a także całorocznego utrzymania pogotowia ciepłowniczego. Jak twierdzi wiceprezes Fiedorowicz o tych żądaniach związkowców nie rozmawiano, bo one nie mogły być przedmiotem sporu zbiorowego.
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży jest spółka komunalną. 100% jej udziałów posiada samorząd miasta. MPEC jest też spółką w której – jak twierdził jej prezes Marina Mielcarek bardzo dobrze się zarabia. W ubiegłym roku średnia płaca wyniosła 3070 zł, a w tym roku miała wynieść 3175 zł, ale wobec wywalczonej przez związkowców podwyżki będzie jeszcze wyższa. 
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę