Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
Muzyczne Dni Drozdowo Łomża 2002

Dziś "Zemsta nietoperza”!

Gazeta Współczesna 12. Lipca 2002

W środę w łomżyńskiej katedrze w ramach Festiwalu odbył się koncert wokalno-organowy. Na organach grał Sylwester Trojanowski - z białostockiej Akademii Muzycznej. Solistką była Beata Koska-Kreft (mezzosopran), której na organach akompaniował Andrzej Nanowski.
Beata Koska-Kreft wystąpiła już na trzech koncertach Festiwalu.
- Publiczność jest bardzo ciepła - mówi artystka. - Otwarcie przyjmują każdą muzykę i każde wykonanie. To duża przyjemność koncertować tutaj.

Śpiewaczka ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Bardzo dużo koncertuje, szczególnie poświęcając się muzyce oratoryjnej. Ciekawym doświadczeniem było dla niej wzięcie udziału w nagraniu opery Mikisa Theodorakisa w Berlinie. Na co dzień opiekuje się chórem studentów Politechniki Gdańskiej. Prowadzi zajęcia z emisji głosu.
Koska-Kreft wystąpi w wiedeńskiej operetce "Zemsta nietoperza” J. Straussa.
- Soliści opery wystawiali "Zemstę nietoperza” już nie raz. Ja wchodzę w tę rolę jako nowa na tzw. propozycję. Mimo udziału w nowej reżyserii wszystko przebiega sprawnie. Dużo ćwiczyliśmy w Gdańsku. Odbywały się też próby w Piątnicy. Musieliśmy oswoić się z nowym miejscem i scenerią. Myślę, że przedstawienie będzie bardzo udane - mówi artystka.
Przedstawienie rozpocznie się w piątek o godz. 20.30 w plenerach hotelu "Baranowski” w Piątnicy. Gospodarzem wieczoru będzie Arkadiusz Chojnowski. Zapraszamy.(ask)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę