Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@
Muzyczne Dni Drozdowo Łomża 2002

Z wizytą u Lutosławskich

Gazeta Współczesna 08. Lipca 2002

Wczoraj w kościele parafialnym w Jedwabnem zainaugurowano IX Festiwal Muzyczne Dni „Drozdowo – Łomża”. To jedna z największych imprez artysytcznych na Ziemi Łomżyńskiej.

Muzyczne spotkania trwać będą w regionie przez najbliższy tydzień. Wczoraj, w ramach festiwalu odbyły się trzy koncerty. Artystyczna oprawa mszy świętej o godzinie 11.30 przyciągnęła do Jedwabnego nie tylko miejscowych. Wystąpił tam również dyrektor festiwalu, tenor Jacek Szymański.
O godzinie 16 w drozdowskim dworku Lutosławskich odbył sie koncert pt. „Mów do mnie jeszcze...” Zaprezentowano tam m. in. utwory Chopina, Karłowicza i Moniuszki. Cztery godziny później, w patio łomżyńskiego Centrum Katolickiego odbył sie koncert autorski Dariusza Wójcika, aktora Teatru Otwartego z Gdańska.
Już dziś zapraszamy do Drozdowa. O godzinie 19 w tamtejszym kościele parafialnym rozpocznie się wieczór autorski Stanisławy Chyl pt. „Z wizytą u państwa Lutosławskich”. W progranie historia rodu Lutosławskich na pozstawie listów, rycin, fotografii oraz utwory wokalne i instrumentalne, które rozbrzmiewały w drozdowskim majątku przed laty.
Fastiwalowi muzyczne dni „Drozdowo – Łomża 2002” patronuje Gazeta Współczesna.

(mask)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę