Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Działalność Szkolnego Koła „Caritas”

Celem działalności „Caritasu” jest zaspokajanie duchowych i społecznych potrzeb dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na ludzką biedę i cierpienie oraz podejmowanie różnego rodzaju akcji opartych na wolontariacie. Koło rozpoczęło pracę 15 lutego 2006 roku, wkrótce będzie więc obchodziło urodziny. W krótkim czasie wpisało się pozytywnie w szkolny krajobraz. Koło ma swoją maskotkę, którą jest zając o imieniu Dobroduszek.

Do tej pory członkom koła udało się przeprowadzić szereg akcji i wykonać wiele zadań, m.in. udział w akcji „Jałmużna wielkopostna”, odwiedziny u osób starszych i samotnych z Pniewa i Siemienia w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Świąteczne wizyty z drobnymi upominkami, wykonanymi na Kole Plastycznym stały się miłą tradycją zapoczątkowaną kilka lat temu. Są to niezwykle wzruszające spotkania, które sprawiają samotnym ludziom wielką radość. W trakcie 62 Tygodnia Miłosierdzia obchodzonego pod hasłem „Przywróćmy nadzieję potrzebującym”, koło przygotowało apel poświęcony działalności UNICEF i opracowało gazetkę poświęconą problemom dzieci z Sierra Leone w Afryce. Te działania miały na celu włączenie się do akcji „Przepustka do życia” zainicjowanej właśnie przez UNICEF. Dzieciaki zebrały pieniądze (między innymi ze zorganizowanej na ten cel dyskoteki), za które zostały zakupione szczepionki dla dzieci z Sierra Leone.Rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża członkowie koła uczcili montażem poetycko-muzycznym i udziałem chłopców w powiatowym turnieju piłki halowej Kół „Caritas” – „Najchętniej stał na bramce”. Nasza drużyna zajęła III miejsce, a Marcin Witczak – ucz. kl. V zdobył tytuł Najlepszego Bramkarza. III miejsce zdobyli też nasi reprezentanci w powiatowym konkursie o tematyce patriotycznej „Poznaj swoją Małą Ojczyznę”. W okresie przedświątecznym Koło „Caritas” włączyło się w akcję „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom”. Mamy nadzieję, że praca w Kole „Caritas” uwrażliwi naszych uczniów na ludzką biedę, samotność i cierpienie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę