Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Czy 9-latek miał szanse na przeżycie?

Główne zdjęcie
zdjęcie z pogrzebu Damiana

Szokujące rezultaty dochodzenia w sprawie śmiertelnego potrącenia 9-latka w Łomży, do którego doszło w ubiegły czwartek. Okazuje się, że sprawca wykazał się okrucieństwem i cynizmem. Próbował też zastraszyć świadka zdarzenia. Prokuratura ma już wyniki sekcji zwłok 9-letniego Damiana. Wynika z nich, że Seweryn W. po potrąceniu chłopca cofnął auto i ponownie go przejechał. I najprawdopodobniej właśnie wtedy doszło do śmiertelnych obrażeń. Czy Damian miałby szanse na przeżycie, gdyby sprawca nie cofnął samochodu?

 Jak powiedział Tomasz Wilk, prokurator rejonowy w Łomży - Powołaliśmy biegłych z zakresu medycyny sądowej, którzy mają odpowiedzieć na to pytanie. Będzie to miało znaczenie dla kwalifikacji prawnych.
W czasie, gdy lekarze walczyli o życie chłopca, sprawca wypadku dzwonił do jednego ze świadków zdarzenia i próbował go zastraszyć, żeby milczał.
Mężczyzna jest w areszcie. Prokurator przesłucha go ponownie w piątek. Jeżeli opinia biegłych potwierdzi dotychczasowe ustalenia, bardzo prawdopodobne, że zmieni zarzuty na dużo poważniejsze. A wtedy może nie skończyć się na dwunastu latach więzienia. Tego oczekuje rodzina chłopca.
Z tego co ustaliła prokuratura – to nie był zwykły wypadek. To mogło być perfidne zabójstwo. Mieszkańcy Łomży zadają sobie pytanie - jakim trzeba być człowiekiem, żeby zamiast pomóc ratować - pomagać umrzeć?

źródło: Obiektyw
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę