Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Romanse i piłka na walkę z rakiem

Siedmiolecie działalności świętowało wczoraj łomżyńskie stowarzyszenie Europa Donna. W sali widowiskowej Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej tym razem nie wystąpili jednak kameraliści, a wykonujący romanse cygańskie i znakomicie parodiujący, m.in., swoich kolegów aktorów i śpiewaków operowych Emilian Kamiński. Zabawa była przednia, a do tego i pożyteczna: w przerwie koncertu zlicytowano piłkę i koszulkę z podpisami piłkarzy drugoligowego ŁKS-u oraz najnowszy wzór szalika ulubionej drużyny łomżyniaków. W ten sposób nie tylko tłumnie przybyła publiczność na sali, ale i piłkarze dali znak solidarności z ideą profilaktyki raka i pomocy w leczeniu chorych.

Koncert prowadziły panie ze stowarzyszenia, dzięki któremu ponad dwa tysiące kobiet przebadało mammograficznie piersi: prezes Agata Gołaszewska i Joanna Deptuła. Dzielnie, ale dyskretnie, bez gwiazdorskiej maniery towarzyszył im syn prezes Adrian Gołaszewski i bramkarz ŁKS-u Kamil Ulman, który na licytację przekazał własną koszulkę. Strój zlicytowano za 700 zł. Piłka poszła za 400 zł, a szalik za 200 zł.
- Serdecznie dziękujemy w imieniu kobiet, którym panowie ufundowali bezpłatne badanie mammograficzne - mówiła prezes Gołaszewska. - Jego koszt to ok. 50 zł, więc pomogliście nam zebrać 1300 zł. To oznacza, że ponad 20 kobiet przebada się i odpowiednio wcześnie rozpocznie leczenie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pamiętajmy, że raka można skutecznie leczyć, o ile będzie rozpoznany we wczesnej fazie.
Koncert stał się okazją do podziękowania licznym przyjaciołom i sponsorom akcji Europy Donna: Urzędowi Miejskiemu i radnym, Hance Gałązce (dyr. SP nr 10 i prezes stowarzyszenia Wspólnota Polska), Jarosławowi Antoniukowi (dyr. Teatru Lalki i Aktora), Jadwidze i Maciejowi Głaz, lekarzom: onkolog Małgorzacie i ginekologowi Taduszowi Oleszczukowi oraz radiologowi Ryszardowi Wagnerowi.  
- Człowiek tak zdrowy jak ja z pewnym zawstydzeniem podchodzi do tematu szlachetnej pomocy, jakiej Europa Donna udziela kobietom - mówił aktor Emilian Kamiński. - Tym bardziej podziwiam działaczki i działaczy stowarzyszenia za czas i trud poświęcony tak wartościowej społecznie działalności.

Mirosław R. Derewońko     


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę