Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@
Publikacja wyborcza sfinansowana ze środków Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe

Tylko RAZEM, możemy Wygrać !!!

Główne zdjęcie
Wojciech Dzierzgowski

Proszę moich wyborców żeby zachęcili innych i razem mnie wsparli. Tylko RAZEM, możemy Wygrać!!! Proszę Państwa o głosy!!! Wojciech Dzierzgowski Kandydat do Sejmiku Lista nr 14 pozycja 10

Drodzy Wyborcy !!!

Nazywam się Wojciech Dzierzgowski, mam 40 lat, posiadam wyższe wykształcenie i ukończone kilka kierunków studiów podyplomowych. Mieszkam w Łomży a pochodzę z miejscowości Sulimy w gminie Nowogród. Dotychczas miałem okazję pracować w następujących instytucjach: GS „SCH” w Nowogrodzie; OSM Piątnica; WPODR w Szepietowie - ZDR w Łomży; POR ARiMR – na stanowisku dyrektora a ostatnio w Starostwie Powiatowym w Łomży – na stanowisku sekretarza powiatu. Miałem też przyjemność reprezentować moich wyborców w Radzie Miasta i Gminy Nowogród, Sejmiku Samorządowym Województwa Łomżyńskiego i Radzie Powiatu Łomżyńskiego.
W ubiegłorocznych wyborach do sejmiku uzyskałem poparcie 2221 wyborców, co było dla mnie dużym sukcesem i wyróżnieniem ze strony tych osób. Jestem wdzięczny za dotychczasowe wsparcie i nadal pragnę poszerzać grono moich wyborców.

Wierzę, że tylko RAZEM możemy WYGRAĆ !!!
Proszę o głosy 20.05.2007 r !!!


Źle oceniamy polityków!
Nie wiemy czy pójdziemy na wybory?


To bardzo częste stwierdzenia.
Podczas wielu spotkań, które obecnie odbywam z wyborcami dowiaduję się, że są zniechęceni obecną sytuacją i w większości źle oceniają rządzące elity polityczne. Mówią, że często wyłączają telewizor bo wiele sytuacji i relacji polityków bardzo ich denerwuje.
Staram się wówczas uświadomić, że mnie w telewizji obecnie nie ma i nie odpowiadam za tą sytuację. Natomiast obecni reprezentanci przecież nie są „samozwańcami”, ktoś ich wybrał ?
Wówczas zachęcam do aktywności społecznej, pójścia do wyborów i głosowania na moją osobę. Stwierdzam też, że otrzymują kandydata na „tacy”, który chce reprezentować ich interesy. Cały proces związany z zastanowieniem, kto ? zechce i najlepiej by reprezentował nasze interesy mamy za sobą. To znaczy – nie trzeba mnie namawiać abym poświęcał swój prywatny czas i pieniądze na prowadzenie kampanii, bo już to robię.
Ostrzegam, też przed „desantem politycznym” np.: z Warszawy, Krakowa i nie tylko, co przecież ma miejsce w tych wyborach w naszym województwie. Uczulam aby nie doprowadzić do sytuacji, że po wyborach Kochani Wyborcy będziecie się denerwować na powstałą sytuację a może się okazać, że w ogóle nie macie w sejmiku swoich reprezentantów bo wygrali tzw. „najlepsi sklepikarze”, którzy potrafili najlepiej się sprzedać a nie ludzie których dobrze znacie i wcześniej wspólnie wiele z nimi robiliście dla naszego regionu i województwa.
Po raz kolejny zachęcam wszystkich wyborców do pójścia na wybory i głosowania na kandydatów z listy nr 14 Polskiego Stronnictwa Ludowego, partii politycznej z ponad 100-letnią marką, bliskim i pewnym „serwisem” oraz pewną gwarancją.

Wojciech Dzierzgowski
Kandydat do Sejmiku
Lista nr 14 pozycja 10

 
Co PSL zrobiło dla Łomży?
Myślę, że chcecie zadać to pytanie i mam nadzieję, że odpowiedź zainteresuje Państwa. Łomżyńskie - Polskie Stronnictwo Ludowe - przy moim udziale jako dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z inicjatywy i przy ogromnym zaangażowaniu posła na Sejm RP Kol. Józefa Mioduszewskiego doprowadziło do lokalizacji Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.
Dzięki temu stworzono tu około 150 miejsc pracy dla mieszkańców Łomży i okolic, zapewniając rodzinom zatrudnionych osób stałe źródło dochodów; około 300 tysięcy złotych co miesiąc i około 3,5 miliona złotych rocznie trafia na lokalny - łomżyński rynek. Zapobiegło to migracji młodych zdolnych osób w poszukiwaniu pracy ponieważ otrzymali dobrą pracę na miejscu w Łomży.
Lokalizacja instytucji szczebla wojewódzkiego podnosi również rangę naszego miasta - Łomża. Kiedy byłem dyrektorem tego Oddziału miało tutaj miejsce wiele wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim. Mieliście Państwo możliwość śledzenia pracy ARiMR poprzez informacje przekazywane przez lokalne media.
W dniu 26 września 2003 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Oddziału. Gościliśmy wówczas wiele osób z całej Polski i przy zaangażowaniu wielu łomżyńskich środowisk godnie zaprezentowaliśmy nasze miasto i region.
Moje ugrupowanie polityczne działa nie tylko w interesie środowisk wiejskich ale także na rzecz miasta Łomża, to tylko jeden z wielu przykładów ale o dużym znaczeniu.

Wojciech Dzierzgowski
Kandydat do Sejmiku
Lista nr 14 pozycja 10Czy i jakie korzyści mają miasta ich mieszkańcy i przedsiębiorcy z faktu wspierania przez Polskie Stronnictwo Ludowe rolnictwa i mieszkańców wsi?

W ocenie mieszkańców miast to Polskie Stronnictwo Ludowe spowodowało, że  rolnictwo i wieś otrzymuje wsparcie poprzez:
 • kredyty preferencyjne z dopłatami do oprocentowania przez ARiMR (oprocentowanie kredytu 1-4%, okres spłaty 8-15 lat),
 • dopłaty bezpośrednie do gruntów rolnych (płatność 500-700 zł/ha UR),
 • dotacje z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej (dotacja do 300 tys. zł/gosp.),
 • dotacje z budżetu państwa do KRUS ( około 15 mld zł rocznie),
 • wyłączenie rolników z płacenia podatku dochodowego.
Natomiast wielu mieszkańców wsi nadal uważa działania PSL za wciąż niewystarczające a nawet niekorzystne dla nich.
Mechanizmy wsparcia polskiego rolnictwa i wsi w budżetu państwa i Unii Europejskiej, w większości zostały stworzone z inicjatywy i przy uporze PSL. Doprowadziły do przeobrażeń na polskiej wsi oraz poprawy sytuacji materialnej rolników i mieszkańców wsi. Spowodowało to zwiększenie popytu na różne usługi, które są zakupywane przez mieszkańców wsi w mieście, np.:
 • odpłatne usługi medyczne i stomatologiczne, lekarzy weterynarii,
 • odpłatne usługi prawnicze, biur rachunkowych, firm doradczych i konsultingowych,
 • odpłatne usługi biur notarialnych, geodetów, projektantów, architektów i rzeczoznawców majątkowych,
 • usługi bankowe i biur maklerskich (kredyty, lokaty, fundusze inwestycyjne),
 • usługi fryzjerskie i kosmetyczne,
 • usługi firm budowlanych,
oraz zakupy:
 • środków do produkcji (pasze, dodatki paszowe, leki, środki higieny, nawozy mineralne, środki ochrony roślin, materiał siewny),
 • materiałów budowlanych do realizacji procesu inwestycyjnego,
 • urządzeń i wyposażenia budynków inwentarskich,
 • wyposażenia budynków mieszkalnych,
 • odzieży i odzieży ochronnej do pracy w gospodarstwie,
 • ciągników maszyn, narzędzi rolniczych i samochodów osobowych.
Przy przetwarzaniu produktów rolnych znajdują pracę pracownicy:
 • PPS - przetwarzającego ziemniaki,
 • OSM - przetwarzającej mleko,
 • zakładów mięsnych - przetwarzających mięso.
Przy obsłudze rolników pracują pracownicy:
 • urzędów gmin,
 • Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
 • Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
 • Agencji Rynku Rolnego.
Można wyciągnąć wniosek, że środowiska te jak cała gospodarska stanowią system naczyń połączonych, które wzajemnie na siebie oddziałują. Poprawa sytuacji materialnej na wsi wpływa korzystnie na popyt usług w mieście, natomiast poprawa sytuacji materialnej w mieście powoduje większy popyt na produkty żywnościowe produkowane na wsi a przetwarzane w mieście albo usługi agroturystyczne świadczone przez mieszkańców wsi.
Warto inwestować w rolnictwo bo to ożywia i dynamizuje gospodarkę, która pracuje na rzecz rolnictwa oraz powoduje, że ceny żywności są na niższym poziomie ponieważ część kosztów ich wytworzenia jest dofinansowywana z budżetu krajowego lub Unii Europejskiej.
Pozwoliłem sobie na te wyjaśnienie aby zachęcić mieszkańców miasta do głosowania na kandydatów PSL w wyborach samorządowych ponieważ zawsze bezpośrednio lub pośrednio nasze działania wpływają na poprawę bytu środowisk wiejskich ale także i miejskich.

Wojciech Dzierzgowski
Kandydat do Sejmiku
Lista nr 14 pozycja 10

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę