Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

W Łomży stanie pomnik Hanki Bielickiej! Pytanie - gdzie?

W rok po śmierci Hanki Bielickiej realnych kształtów nabiera pomysł wystawienia w Łomży jej pomnika. Wybitna aktorka, która stale podkreślała swoje związki z Łomża, w której spędziła „szczęśliwe” lata dziecinne i młodzieńcze, ma już w mieście swoje ronda, ma swój salonik (zalążek muzeum?) jej też imię nadano auli w II LO... Teraz prezydent Jerzy Brzeziński pyta mieszkańców, gdzie powinien stanąć jej pomnik.

Inicjatywę, upamiętnienia „pomnikiem-ławką” Hanki Bielickiej Honorowej Obywatelki Łomży, wysuwali przedstawiciele wielu środowisk społecznych i naukowych m.in. działacze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Jego Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu – podkreśla prezydent w specjalnym apelu do mieszkańców.
Niemniej w opinii Jerzego Brzezińskiego tak ważna kwestia, wymaga szeroko zakrojonych konsultacji z przedstawicielami całej społeczności łomżyńskiej stąd pomysł zapytania łomżan nie tyle co o tym sądzą, ale gdzie w centrum Łomży powinien stanąć pomnik Hanki Bielickiej.
Swoje przemyślane propozycje lokalizacji planowanego pomnika Hanki Bielickiej można przesyłać do 20 kwietnia 2007 r. na adres e-mailowy ratusza: ratusz@um.lomza.pl.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę