Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Szczytowanie kultury

cz śr, 25 maja 2005 11:40

Kiedy zmęczony walką i rodzinnymi tragediami Benjamin Martin postanawia nie brać udziału w ostatecznej bitwie ze znienawidzonymi oddziałami brytyjskiej Korony, trochę przez przypadek znajduje amerykańską flagę i wraca do akcji. Kiedy opada biała chusta zaraz po egzekucji Williama Wallacea, a angielski dowódca ma nadzieję na obcałowanie pośladków przez szkockich awanturników, waleczne serca dudziarzy biorą górę. Kiedy Forest Gump wynosi swojego kolegę z pola bitwy, ogrywa mistrza w tenisie stołowym, zdobywa punkty w futbolu amerykańskim, robi to jakoby z narodowym namaszczeniem. Filmy takie jak Patriota, Braveheart czy wspomniany Forest, swoich bohaterów kreują jak Dostojewski, księcia Myszkina. Trochę na tytułowego Idiotę.

Ogłoszenie prawdę ci powie

cz cz, 19 maja 2005 11:56

Pokaż mi swój dowód osobisty, a powiem ci kim jesteś – mawiały zgorzkniałe cyganki, kiedy nikt już nie chciał korzystać z ich usług. Dzisiaj Polacy coraz bardziej sceptycznie podchodzą do opowieści o ich przyszłości, wietrząc w tym podstęp. Boimy się przepowiedni zwłaszcza kiedy przeszłość niepewna.

Ministerstwo kompleksów

cz cz, 12 maja 2005 14:25

Nasza córka to teraz ważna osobistość. Jak nie przymierzając Gagaryn albo kto inny... mogą mówić państwo Środa o swojej córce. Parafraza pochwały pochodzi z filmu Seksmisja. Rzeczywistość pokazana w tym obrazie to, z niewielkimi ubogaceniami, wzór, do jakiego dąży obecna pełnomocnik w rządzie ds. równego statusu kobiet i mężczyzn.

Liberalizacja po słowiańsku

cz cz, 05 maja 2005 11:50

Zachodniej jawimy się ciągle jeszcze jako ostoja tradycyjnej rodziny. Ale w ciągu ostatnich 10 lat nasze poglądy na sprawy obyczajowe znacznie się zmieniły. Z najnowszych badań wynika, że od 1994 roku odsetek Polaków akceptujących nieformalne związki zwiększył się o 10 punktów procentowych. Połowa społeczeństwa uważa, że przed ślubem powinno się pomieszkać ze sobą przez jakiś czas. Prognostyk przed dzisiejszym stanem liberalizacji Polaków dały już ostatnie wybory. Po ślubie, który odbył się w A.D. 2001 głowa rodziny wypięła się na przyrzeczenie. Dzisiaj wszelkiego rodzaju komisje śledcze badają komu dawała na boki.

Nieświeża kiełbasa (nie tylko wyborcza)

cz cz, 21 kwietnia 2005 12:24

Przyszła wiosna. Wprawdzie temperatury i zapowiadany śnieg potwierdzają przysłowie o kwietniu, który plecie. Ale liczy się fakt. Poza tym trudno się powtarzać. Temat ten lustrowałem dogłębnie, jak na potrzeby onego czasu. Było to dokładnie półtora miesiąca temu. Teraz jednak przyszedł czas na przyjrzenie się pojęciu odświeżania, które z wiosną jest związane jak mało które.

Lew też człowiek

cz cz, 14 kwietnia 2005 13:24

“Decydujące uderzenie”, “Decydujące starcie”, czasami “Decydujące zwarcie” - to tematy, jakimi w latach 80' i na początku lat 90' karmiło nas amerykańskie kino. Na ekranach brylowali wtedy Jean Claude van Damme, Steven Seagal, wielu mniejszych, a z czasem i większych samurajów. Jak świat zmienia się na naszych oczach, widzimy dzisiaj, kiedy na ekranach telewizorów i monitorów króluje hasło: “Decydujące badanie Rywina”.

Jeden Człowiek

cz cz, 07 kwietnia 2005 13:37

"2 kwietnia o 21.37 aniołowie chwycili za kilofy by poszerzyć Bramy Niebios. Nigdy wcześniej nie przechodził tamtędy tak Wielki Człowiek."

TeleWizja

cz cz, 31 marca 2005 13:33

Co robili tradycyjnie Polacy w Wielkanoc? Polacy tradycyjnie w Wielkanoc oglądali telewizję. A żeby tradycji stało się zadość do końca, najchętniej oglądali Telewizję Polską. Broń Boże nie budynek, a programy emitowane przez tę stację.

Łomży gratulujemy tuby(wa)lców

cz cz, 24 marca 2005 13:47

Gdzie nie spojrzeć pełno łomżyniaków – śpiewa najsłynniejsza obecnie estradowa łomżynianka Hanka Bielicka. Chociaż część intelektualnego zaplecza społeczności woli podobno określenie “łomżanie”. Trudno to jednak wprowadzić pozostałym do słownika, równie jak wiarę w owo intelektualne zaplecze. “Łomżyniacy” po prostu brzmi bardziej swojsko. I już!

Reklama dźwignią województwa

cz cz, 17 marca 2005 14:19

Samorząd województwa podlaskiego zdecydował, że za cenę nowego Forda Focus'a, region ów będzie reklamował sie w telewizji ogólnoświatowej. Uszczegóławiając. Będziemy współwłaścicielami 30 sekund spotu emitowanego przez 6 tygodni, dwa razy w ciągu doby, po głównym wydaniu wiadomości ekonomicznych w telewizji CNN.

Obrzydliwości polityczne

mm cz, 10 marca 2005 14:24

Pojawiła się nić porozumienia! Jesteśmy na właściwej drodze! Nasze trajektorie się pokryły! Mówiąc jednym słowem – zaiskrzyło! Po raz pierwszy w mojej krótkiej historii obserwatora życia politycznego, w pełni i bezdyskusyjnie zgadzam się z Włodzimierzem Cimoszewiczem. Ja skromny felietonista z ortograficzną skazą i On, niedoszły drwal spod Sokółki myślimy podobnie. Czyż to nie powalające. Dobra... do rzeczy.

Wiosna idzie

cz cz, 03 marca 2005 13:38

Od czasu do czasu widać już na niebie klucze wracającego nad Narew ptactwa. Ptactwo wszelakiej maści (trudno rozpoznawalne z powodu znacznej odległości oglądanego do oglądacza) wraca jednak jeszcze z rzadka. Wśród owego nie ma na dodatek jaskółki, a tym bardziej pierwsza, wiosny nie czyni. Wiosna jednak idzie. Przed nadejściem zbliżającej się pory kwitnących wiśni, kropli rosy na kaczeńcach, łąk wonnistych tchnień, ognistych wschodów słońca i lazurowych wód pojezierza, rui dostali politycy.

Młodzi podatnicy

cz cz, 24 lutego 2005 11:46

Lobbing – słowo to powszechnie trafiło do użycia w języku polskim stosunkowo niedawno. Podobnie jak mobbing, cleaning bez zarysowań, molesting i imbecyling, robi w naszym kraju zawrotną karierę. Na nieszczęście dla owego pojęcia, stało się to w momencie i być może dzięki temu, że coraz częściej kraj obiegają opinie o lobbystach, którzy dają łapówki, podsłuchują ich służby specjalne, są aresztowani, sądzeni i zamykani w więzieniach. Oczywiście chronologia ta dotyka tych, którzy dają się złapać. Ich właściwie pozostała grupa przedstawicieli tego fachu nie nazywa lobbystami, bo prawdziwy ponoć jest nieuchwytny jak Sobotka w Egipcie.

Super-Hiper-Gigant?

cz cz, 17 lutego 2005 13:39

Pęd do rozwoju i zachowania gatunku jest bezdyskusyjnie największym motorem ewolucji społecznej ludzkości. Naukowcy spierają się jednak co do partykularnych przyczyn. Na pewnym etapie to ogień był dźwignią procesów cywilizacyjnych, następnie koło. Od kilku tysięcy lat politolodzy i ekonomiści skłaniają się ku pojęciu “handel”. A wiadomo dźwignią handlu jest reklama.

Komunikacja Łomżyńska SA

cz cz, 03 lutego 2005 13:43

Miejskiej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży znalazło doskonały sposób komunikacji. Zarząd spółki postanowił komunikować się ze Szpitalem Wojewódzkim w tym mieście za pomocą firmy windykacyjnej z Sosnowca. Jak wiadomo o co chodzi to oczywiście chodzi o pieniądze. Podobnie jak w wersji powiedzenia o zupełnie odwrotnym znaczeniu treści, jego pierwszego członu. Tu jednak wiadomo, bo obwieściły to wszystkie lokalne media, a we wtorek złowrogo kręcił się po mieście, żółty opel z dużym nadrukiem RMF FM.

Naród Wybrany

cz cz, 27 stycznia 2005 13:40

Korupcja, nepotyzm, zbrodnie bez kary, instytucjonalizm grupowy ponad interes narodowy, republika szwagrowska, wszędobylscy kolaboranci i donosiciele. Taki obraz blisko czterdziestomilionowego narodu jawi się z medialnych przekazów i plotek on line. W takim kraju przyszło żyć obywatelom, którzy pojedynczo mogą co najwyżej przynieść na tacę, a razem są tyle warci, ile grupa docelowa dla reklamodawców stacji Złote Przeboje.

Mędrca szkiełko

mm cz, 20 stycznia 2005 13:32

Mały Płock zgromadził odpowiednią sumę i zamierza kupić fotoradar. Samorządowcy chcą w ten sposób dyscyplinować kierowców-tranzytowców. Przeszkadzają oni normalnie funkcjonować lokalnej społeczności i trzeba coś z tym zrobić. Wykorzystanie fotoradaru, w krótkiej historii tego urządzenia, jest już mocno osadzone w narodu gospodarczo – politycznych realiach. Począwszy od wieszcza “szkiełka i oka” przez przegląd motoryzacyjny całej Europy rejestrowany cyfrowo po wejściu do Unii Europejskiej.

Horoskop 2005

cz cz, 06 stycznia 2005 12:49

Tradycyjnie już nadszedł czas wróżb, przepowiedni, wróżenia z fusów, wyciskania pomarańczy, strugania wariata, wielu innych jeszcze niewykorzystanych i wielu już spowszedniałych czynności, które wiążą się z nadejściem nowego roku. Do dzieła!

Czym skorupka...

cz cz, 30 grudnia 2004 13:30

W poświąteczny poniedziałek w świat gruchnęła wiadomość, że za jakieś 25 lat w świat może gruchnąć czterystumetrowa asteroida. Przerażony tą wiadomością były już minister w kancelarii Pierwszego w tym państwie obywatela wysłał list do swojego syna z przeprosinami. Ojciec ubolewał, że synowi nie zapewnił dostatecznej edukacji w takich wymierających już akademickich dziedzinach jak prawo, etyka ( z rozszerzonym programem moralności) i pewnie teologia.

We wish...

cz cz, 23 grudnia 2004 13:37

“Aby Polacy zobaczyli, jak bardzo lewa jest lewica i aby prawica stała się bardziej prawa" - tak rozpoczął swoje życzenia Janusz Korwin-Mikke, który podczas wtorkowych mistrzostw startował z numerem szóstym. "Wszystkim politykom życzę, aby spędzili sobie choć 12 lat na Bahamach, gdzie jest słońce, plaże, piękne kobiety i nawet rekiny. Myślę, że wszyscy wtedy będziemy bardzo szczęśliwi" - mówił Korwin-Mikke.

« · «« · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · 26 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę