Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 20 maja 2022 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 75

Naród Wybrany

Korupcja, nepotyzm, zbrodnie bez kary, instytucjonalizm grupowy ponad interes narodowy, republika szwagrowska, wszędobylscy kolaboranci i donosiciele. Taki obraz blisko czterdziestomilionowego narodu jawi się z medialnych przekazów i plotek on line. W takim kraju przyszło żyć obywatelom, którzy pojedynczo mogą co najwyżej przynieść na tacę, a razem są tyle warci, ile grupa docelowa dla reklamodawców stacji Złote Przeboje.


A to wszystko po odejściu Józefa, który nie zdążył przepowiedzieć siedmiu chudych lat i nim go wysłali na polityczny urlop pożegnał się tylko z Lisem. Może głupio mu było przy jego posturze przepowiadać kryzys ze snów Faraona Aleksandra Pierwszego. Ten oficjalnie utrzymuje, że w kraju jest cacy, a jak pognębi resztę SLDowskich krezusów, to stworzy pod swoją banderą społeczeństwo lewicującego dobrobytu, gdzie emerytury będą jak w Szwecji a przestrzeń życiowa jak na Grenlandii. Utrzymuje się ciągle w stanie permanentnego obrażenia na naród za to, że on im oto dał nowego Józefa z Białowieży, a tu mu jacyś judeochrześcijanie kombinują za plecami urzeczywistnienie zapisów Księgi Wyjścia i chcą III Rzeczypostolitą montować. Odwrotnie więc do zapisów biblijnych, Pierwszy i wszystkie rządzące dotychczas ekipy postanowili przyłożyć w naród plagami. Nietrafione inwestycje państwowe, podniesione podatki, przekręty przy prywatyzacji, niekorzystne kontrakty narodowe. To wszystko nie dotyka wyborców tu i teraz, na skutki przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Pozostawia jednak krajan w przekonaniu, że nie warto interesować się polityką, a “społeczeństwo obywatelskie” to slogan, który można sobie włożyć pomiędzy ogłoszenie wyborcze a reklamę proszku do prania Zygmunta Hajzera. I tak oto funkcjonują: niewiara, beznadzieja i zawiść, zaś największą jest transmisja z Gali Piosenki Biesiadnej. Oczywiście w swym oddziaływaniu na społeczeństwo. Telewizja jest bowiem największym przekaźnikiem najważniejszych treści dla narodu. Mówiąc krótko Pierwszy i rząd sądzą, że tylko oni mogą robić zakupy w Media Markt, a reszta służy tylko do oddania głosów. I naród jest w kropce. Mniejsza o koszty ogólnopolskiego exodusu, ważniejszy jest kierunek. W Unii już jesteśmy. I co z tego. Zafundowano nam rezolucję Parlamentu Europejskiego, która upamiętniając ofiary niemieckiego, hitlerowskiego obozu zagłady w Auschwitz – Birkenau, wymienia nasz naród zaraz po homoseksualistach. Niektórzy twierdzą, że dobre i to. Przez Ukrainę nie przejdziemy, bo tam niedawno nasi byli, a teraz tylko czekać jak pojawią się Rosjanie. Czesi i Słowacy mają swoje problemy, a poza tym tamtędy idzie się na Bałkany, gdzie gęstość zanarodowienia jest dość wysoka. Pozostaje tylko Biegun Północny, tylko jakoś wolno idzie nam poszukiwanie Mojżesza, a i Bałtyk to nie Morze Czerwone. Kiedy będzie lepiej? - pyta więc naród, uciśniony w granicach administracyjnych i mentalnych swoich przywódców. Odpowiedź – Już było. - powoli przestaje śmieszyć. Jednak z biblijnych tekstów bije kojąca perspektywa zwycięstwa sprawiedliwości. Per analogia, Izraelici przez 40 lat błądzili tylko po to by nikt, kto wyszedł ze starego, nie budował nowego ładu.

Mariusz Rytel

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę