poniedziałek, 06 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200401015406.gif
200212095008.gif

Zmarł przez koronawirusa w szpitalu w Łomży

Foto: Zmarł przez koronawirusa w szpitalu w Łomży
cz nie, 05 kwietnia 2020 18:23

Służby sanitarne poinformowały o pierwszym potwierdzony przypadku śmierci z powodu Covid-19 w województwie podlaskim. To mężczyzna w wieku 82 lat, mieszkaniec Białegostoku, który miał choroby współistniejące i był hospitalizowany w szpitalu w Łomży. W niedzielne popołudnie poinformowano także o 9 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Wśród nich nie ma nikogo z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Procesja z palmami A.D. 2020

Foto: Procesja z palmami A.D. 2020
mm nie, 05 kwietnia 2020 14:49

W Niedzielę Palmową, o godz. 12.00 bp Janusz Stepnowski przewodniczył mszy świętej i procesji z palmami, która odbyła się we wnętrzu Łomżyńskiej Katedry. Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, uroczystość odbyła się bez udziału wiernych. Ci mogli uczestniczyć jedynie poprzez Telewizję Narew.

Przewodniczący Episkopatu w orędziu: obecny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem

Foto: Przewodniczący Episkopatu w orędziu: obecny cza...
cz so, 04 kwietnia 2020 20:39

Ten szczególny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. Wymaga on przede wszystkim roztropnych i odpowiedzialnych decyzji. „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. Przywołuję te słowa ewangelisty Łukasza, podczas gdy – razem z Niedzielą Palmową – rozpoczyna się tydzień zwany Wielkim, wspominający mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa – podkreślił w telewizyjnym orędziu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Izolatorium ds. koronawirusa w hotelu MOSiR przy ul. Zjazd

Foto: Izolatorium ds. koronawirusa w hotelu MOSiR prz...
cz so, 04 kwietnia 2020 17:34

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski zdecydował, że w województwie powstaną dwa izolatoria. Będą w nich przebywać osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub chorzy z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą przebywać w izolacji domowej. Jedno z izolatoriów będzie w hotelu MOSiR przy ul. Zjazd w Łomży.

Za tydzień – wielki dzień.

Foto: Za tydzień – wielki dzień.
Grzegorz Gwizdon pt, 03 kwietnia 2020 15:05

Palmowa Niedziela, zwana też Kwietną jest obchodzona w kościele katolickim na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu święci się palmy, o których pisał w XIX wieku Łukasz Gołębiowski: „Dla znakomitszych osób starał się zakrystian przysposobić gałązki zielonością okryte, trzymając wierzbowe pręty w wodzie w ciepłym pokoju z wystawą ku słońcu przez parę niedziel, dla pospolitszej rzeszy były suche albo z pączkami, czyli bagniątkami zaledwie. Odrywał je gmin pobożny i połykał, w tem będąc przekonaniu: że kto w niedzielę kwietną bagniątka palmowego nie połknie, to już zbawienia nie otrzymał”. Był też zwyczaj, że kto wcześniej wstawał w Niedzielę Palmową, ten budził innych uderzając śpiących palmą i mówiąc: „Palma bije, nie ja biję, za tydzień – wielki dzień. Za sześć noc –wielka noc”. W Polsce tradycja święcenia palm wielkanocnych jest znana od średniowiecza.

Pożar ugasili w 4 minuty

Foto: Pożar ugasili w 4 minuty
cz so, 04 kwietnia 2020 21:07

Wielkie kłęby czarnego dymu widoczne były w sobotę wieczorem od południowo-zachodniej strony Łomży. Pierwsze zgłoszenie jakie wpłynęło do straży pożarnej wskazywało na pożar domu jednorodzinnego w Starych Kupiskach. Gdy pierwsze z 6 jednostek ratowniczo-gaśniczych dotarły na miejsce okazało się, że to nie dom się pali...

Działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków - są pewne ograniczenia

cz so, 04 kwietnia 2020 14:55

Chociaż w związku z epidemią koronawirusa nie można korzystać z parków, skwerów czy plaż, to bez problemu działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków. Są jednak pewne ograniczenia.

MOPS w stanie epidemii gotowy na kwarantannę

Foto: MOPS w stanie epidemii gotowy na kwarantannę
cz pt, 03 kwietnia 2020 14:47

- Od poniedziałku wprowadzamy tryb rotacyjny pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży: w godzinach od 7. 30 do 15. 30 połowa załogi będzie zabezpieczać potrzeby mieszkańców Łomży na ternie miasta, zaś druga połowa we wtorek i tak na zmianę – informuje dyrektor Wiesław Jagielak z MOPS przy ulicy Dwornej 23 B. W marcu żadna z około 1300 rodzin, którym pomaga na różne sposoby łomżyński ośrodek, nie została zaatakowana przez koronawirusa i trzeba dmuchać na zimne. - Kadra nadal będzie pracować normalnie, ale bez bezpośredniego kontaktu z interesantami.

Przetarg na elektrociepłownię w Łomży

Foto: Przetarg na elektrociepłownię w Łomży
cz pt, 03 kwietnia 2020 16:49

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży ogłosiło przetarg na „rozbudowę instalacji energetycznego spalania paliw w Ciepłowni Miejskiej w Łomży o wysokosprawny układ kogeneracyjny oparty o kocioł biomasowy”. To inwestycja dotyczy budowy na ternie dzisiejszej ciepłowni miejskiej nowej elektrociepołowni wraz z drugim kotłem na biomasę. Zadanie ma być realizowane w systemie projektuj i buduj, a wybrany w przetargu wykonawca miałby ukończy je w ciągu nieco ponad dwóch lat.

Bezrobocie w Łomży jeszcze spadło

Foto: Bezrobocie w Łomży jeszcze spadło
cz pt, 03 kwietnia 2020 15:12

Powiatowy Urząd Pracy w Łomży podał dane dotyczące liczby zarejestrowanych bezrobotnych na koniec marca 2020 roku. Okazuje się, że ich liczba spadła w porównaniu do lutego o 4%. Przez cały marzec nie było zwolnień w ramach zwolnień grupowych, ale do urzędu wpłynęły tylko 83 oferty pracy. To 1/3 w stosunku do danych z marca ubiegłego roku.

 
191115091651.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę