Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Koziołek Matołek i Tewi mleczarz...

Gromkie owacje na stojąco i niezliczone bisy... Tak gorące przyjęcie zgotowała publiczność Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża Dariuszowi Wójcikowi i jego gościom. Wieczorem w holu łomżyńskiego ratusza odbył się koncert autorski z okazji X - lecia Teatru Otwartego w Gdańsku, który założył i prowadzi Dariusz Wójcik Artysta zaangażowany jest także i od samego początku występuje podczas kolejnych edycji drozdowsko-łomżyńskiego festiwalu.

Dariusza Wójcika łomżyńskiej publiczności nie trzeba przedstawiać. Nie trzeba też było nikogo namawiać aby na ten koncert przyszedł... Ratusz, chyba po raz pierwszy, pękał w szwach. Już na godzinę przed występem przyszli pierwsi widzowie, później coraz trudniej było znaleźć sobie jakieś miejsce. Publiczność wypełniła hol i „balkony” na obu piętrach budynku....

Na śpiewające świętowanie jubileuszu Teatru Otwartego Dariusz Wójcik zaprosił Monikę Fedyk Klimaszewską, Jacka Szymańskiego a także skrzypaczkę Martę Nanowską i pianistę Andrzeja Nanowskiego.
Przez ponad dwie godziny artyści, którzy na co dzień współpracują z Teatrem Otwartym udowodniali, że jest on otwarty („taki, którego nie można zamknąć” – mówi Dariusz Wójcik) na różne rodzaje i gatunki muzyczne. Potwierdza to także tytuł jaki koncertowi nadał artysta „Od Koziołka Matołka do Tewiego Mleczarza”. Wieczorem w ratuszu rozbrzmiewały piosenki, pieśni i arie... takich kompozytorów jak Jarosław Kukulski, George Gershwin, Carl Loewe czy Stanisław Moniuszko.

Na zakończenie Dariusz Wójcik podzielił się ostatnią swoją fascynacją, czym są pieśni i kultura żydowska wykonując kilka utworów nie tylko ze „Skrzypka na dachu”.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę